Як правильно ставити цілі для схуднення і не тільки

Ви точно вирішили, що вже цього літа хочете бути стрункою і щасливою. Не вистачає лише скинути пару-трійку зайвих кілограмів. Для більшої мотивації ви обклеюєте холодильник фотографіями моделей в бікіні, щоб зайвій раз на нього не заглядати. Але вага стоїть, а рука так і тягнеться до солоденького. Що пішло не так?

Маша Гусєва

Наш експерт: Гаврилов Михайло Олексійович — к. м. н., лікар-психотерапевт, дієтолог, є автором широко відомої в нашій країні і в усьому світі комплексної медичної програми корекції надмірної ваги, захищений сім’ї ма патентами РФ і Євразійським.

Статистика нещадна: більшість людей, які мріють схуднути і надавати своєю метою побачити на вагах заповітну цифру, зупиняються на половині шляху, так і не перетворивши мрію в реальність. Не вистачило сили волі? Скоріше, проблема в іншому: на шляху до мрії постає неправильне формулювання цілей.

Розберемо найбільш часті формулювання: «хочу схуднути», «хочу бути стрункою і щасливою», «не хочу бути більше товстим». Почнемо з того, що слово «худнути» походить від слова «худо». Іншими словами, ми вже наперед собі не бажаємо щастя і відтерміновуємо нашу перемогу. А найголовніше, що таке в нашому розумінні «щастя»? Для когось це здоров’я, для кого-то самореалізація. Хтось не бачить себе без сім’ї і друзів, а кому-то життя не життя без улюбленого хобі. Вісь тут-то і виходить, що зниження ваги — це зовсім не самоціль. Перестаючи зациклюватися на ідеальною цифрі і зосередившись на своїх істинних цілях, ми підвищуємо рівень щастя в два рази: і вага знижується (за умови виконання рекомендацій), та досягаємо цілей. Але як зрозуміти, чого саме ми хочемо?

Визначитися зі своїми бажаннями і прагненнями допоможе проста і дуже захоплюючs вправи «Колесо щастя»:

 1. Намалюйте на аркуші паперу велике коло і розбийте його на 8 секторів.
 2. У кожен сектор впишіть по одній з найважливіших областей вашому житті. Це можуть бути здоров’я, кар’єра єра, сім’я, хобі, гроші, спілкування, самовдосконалення, відпочинок та ін.
 3. Оцініть вашу задоволеність кожною областю від 0 до 10.
 4. Заштрихуйте кожен сектор у відповідності з його оцінкою. Тепер ви можете побачити, на якому колесі ви їдете в даний момент за життя до свого щастя.
 5. У тому секторі, де найменше балів, тепер і потрібно працювати.
 6. Запитайте себе — які конкретні зміни потрібні для покращення ситуації хоча б на 1 пункт, і які конкретні кроки потрібно зробити, щоб ці зміни відбулися.

Як формулювати цілі

Отже, з цілями визначилися. Тепер їх потрібно правильно сформулювати. Що для цього потрібно:

 1. Уявіть, а потім запишіть свою мету настільки конкретно, наскільки це можливо. Уникайте таких абстрактних зрозуміти, як «любов», «щастя», «здоров’я» «красива одяг» та ін. Визначте, що саме для вас означають ці слова, і тільки потім пишіть. Цілі повинні бути сформульовані тільки вашими словами. Мета можна представити у вигляді кліпу, мультфільму, про ті години, місці, людей, які поруч з вами.
 2. Пам ” ятайте, тt, до чого ви прагнете, має бути позитивним. Важливу роль тут відіграє бажання того, що хочеться отримати, а не ті, від чого хочеться позбутися. Ніяких частинок «не» при постановці цілей. Такі формулювання, як: «у мене немає складок на спині і животі», «я більше не товста» або «хочу нормалізувати тиск» краще замінити на: «у мене підтягнутий, і красивий плоский живіт» або «у мене прекрасне самопочуття» та ін. І не вішайте на холодильник фотографії осіб з «апетитними» формами, якщо хочете скинути вагу. Мало того, що це невірно сформульована мета. Альо і, як запевняють дослідники Університету Колорадо, зображення людей з надмірною вагою провокують апетит, дозволяючи нам з’єднання їсти більше покладеного.
 3. Пишіть мети тільки в теперішньому часі. Наша підсвідомість не сприймає минулого і майбутнього часів. Для нього існує тільки тут і зараз. Повертаючись до фотографій, продуктивніше буде повісити зображення тих форм, до яких ви прагнете, а не тих, від яких мрієте позбутися.
 4. Творіть своє щастя в прямому сенсі цього слова. Доведено, творчо оформлені мети швидше наближають до результату. Наприклад, зробіть колаж з яскравих картинок, завантажте фотографії на телефон і регулярно переглядайте їх. Пам ” ятайте, наша підсвідомість сприймає світ в яскравих образах і фарбах. І чим частіше ми йому про них нагадуємо, тим ефективніше він працює на нас і наші цілі.
 5. Уявіть собі переможцем. Відчуйте і опишіть ті емоції, які ви відчуваєте, отримуючи бажане, де це відбувається, у що ви в цей момент одягнені, хто з вами поруч і що говорити. Моделюйте реальність, яка вам приємна. Проробляйте цю вправу знову і знову. І вже скоро ви відчуєте приємний ефект «дежавю».

Представили і записали? А тепер дійте. І дійте негайно. Мрієте про відпочинок? Відкриваємо інтернет і шукаємо відповідний тур, переглядаємо готелі, відкладаємо гроші, вибираємо купальник і ведемо здоровий спосіб життя, щоб цей модний купальник привабливо підкреслював ваше красиве струнці тіло. Пам ” ятайте, ми самі творці свого щастя і кожен з нас сам здатний казку зробити бувальщиною.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh