Здоров'я

Як правильно ставити цілі для схуднення і не тільки

Ви точно вирішили, що вже цього літа хочете бути стрункою і щасливою. Не вистачає лише скинути пару-трійку зайвих кілограмів. Для більшої мотивації ви обклеюєте холодильник фотографіями моделей в бікіні, щоб зайвій раз на нього не заглядати. Але вага стоїть, а рука так і тягнеться до солоденького. Що пішло не так?

Маша Гусєва

Наш експерт: Гаврилов Михайло Олексійович — к. м. н., лікар-психотерапевт, дієтолог, є автором широко відомої в нашій країні і в усьому світі комплексної медичної програми корекції надмірної ваги, захищений сім’ї ма патентами РФ і Євразійським.

Статистика нещадна: більшість людей, які мріють схуднути і надавати своєю метою побачити на вагах заповітну цифру, зупиняються на половині шляху, так і не перетворивши мрію в реальність. Не вистачило сили волі? Скоріше, проблема в іншому: на шляху до мрії постає неправильне формулювання цілей.

Розберемо найбільш часті формулювання: «хочу схуднути», «хочу бути стрункою і щасливою», «не хочу бути більше товстим». Почнемо з того, що слово «худнути» походить від слова «худо». Іншими словами, ми вже наперед собі не бажаємо щастя і відтерміновуємо нашу перемогу. А найголовніше, що таке в нашому розумінні «щастя»? Для когось це здоров’я, для кого-то самореалізація. Хтось не бачить себе без сім’ї і друзів, а кому-то життя не життя без улюбленого хобі. Вісь тут-то і виходить, що зниження ваги — це зовсім не самоціль. Перестаючи зациклюватися на ідеальною цифрі і зосередившись на своїх істинних цілях, ми підвищуємо рівень щастя в два рази: і вага знижується (за умови виконання рекомендацій), та досягаємо цілей. Але як зрозуміти, чого саме ми хочемо?

Визначитися зі своїми бажаннями і прагненнями допоможе проста і дуже захоплюючs вправи «Колесо щастя»:

 1. Намалюйте на аркуші паперу велике коло і розбийте його на 8 секторів.
 2. У кожен сектор впишіть по одній з найважливіших областей вашому житті. Це можуть бути здоров’я, кар’єра єра, сім’я, хобі, гроші, спілкування, самовдосконалення, відпочинок та ін.
 3. Оцініть вашу задоволеність кожною областю від 0 до 10.
 4. Заштрихуйте кожен сектор у відповідності з його оцінкою. Тепер ви можете побачити, на якому колесі ви їдете в даний момент за життя до свого щастя.
 5. У тому секторі, де найменше балів, тепер і потрібно працювати.
 6. Запитайте себе — які конкретні зміни потрібні для покращення ситуації хоча б на 1 пункт, і які конкретні кроки потрібно зробити, щоб ці зміни відбулися.

Как правильно ставить цели для похудения и не только

Як формулювати цілі

Отже, з цілями визначилися. Тепер їх потрібно правильно сформулювати. Що для цього потрібно:

 1. Уявіть, а потім запишіть свою мету настільки конкретно, наскільки це можливо. Уникайте таких абстрактних зрозуміти, як «любов», «щастя», «здоров’я» «красива одяг» та ін. Визначте, що саме для вас означають ці слова, і тільки потім пишіть. Цілі повинні бути сформульовані тільки вашими словами. Мета можна представити у вигляді кліпу, мультфільму, про ті години, місці, людей, які поруч з вами.
 2. Пам ” ятайте, тt, до чого ви прагнете, має бути позитивним. Важливу роль тут відіграє бажання того, що хочеться отримати, а не ті, від чого хочеться позбутися. Ніяких частинок «не» при постановці цілей. Такі формулювання, як: «у мене немає складок на спині і животі», «я більше не товста» або «хочу нормалізувати тиск» краще замінити на: «у мене підтягнутий, і красивий плоский живіт» або «у мене прекрасне самопочуття» та ін. І не вішайте на холодильник фотографії осіб з «апетитними» формами, якщо хочете скинути вагу. Мало того, що це невірно сформульована мета. Альо і, як запевняють дослідники Університету Колорадо, зображення людей з надмірною вагою провокують апетит, дозволяючи нам з’єднання їсти більше покладеного.
 3. Пишіть мети тільки в теперішньому часі. Наша підсвідомість не сприймає минулого і майбутнього часів. Для нього існує тільки тут і зараз. Повертаючись до фотографій, продуктивніше буде повісити зображення тих форм, до яких ви прагнете, а не тих, від яких мрієте позбутися.
 4. Творіть своє щастя в прямому сенсі цього слова. Доведено, творчо оформлені мети швидше наближають до результату. Наприклад, зробіть колаж з яскравих картинок, завантажте фотографії на телефон і регулярно переглядайте їх. Пам ” ятайте, наша підсвідомість сприймає світ в яскравих образах і фарбах. І чим частіше ми йому про них нагадуємо, тим ефективніше він працює на нас і наші цілі.
 5. Уявіть собі переможцем. Відчуйте і опишіть ті емоції, які ви відчуваєте, отримуючи бажане, де це відбувається, у що ви в цей момент одягнені, хто з вами поруч і що говорити. Моделюйте реальність, яка вам приємна. Проробляйте цю вправу знову і знову. І вже скоро ви відчуєте приємний ефект «дежавю».

Представили і записали? А тепер дійте. І дійте негайно. Мрієте про відпочинок? Відкриваємо інтернет і шукаємо відповідний тур, переглядаємо готелі, відкладаємо гроші, вибираємо купальник і ведемо здоровий спосіб життя, щоб цей модний купальник привабливо підкреслював ваше красиве струнці тіло. Пам ” ятайте, ми самі творці свого щастя і кожен з нас сам здатний казку зробити бувальщиною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України