Як правильно спати при болях у хребті

Дослідники з Університету Стоні Брук у своїй новій науковій роботі стверджують: корисніше всього спати лежачи на боці. Саме в такому положенні найбільш ефективно відбувається очищення мозку від токсинів, стверджують вчені. Це в свою чергу допомагає знизити ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона, а також ряду інших неврологічних захворювань.

За допомогою динамічної контрастною магнітно-резонансної томографії дослідницька група на чолі з доктором медичних наук Хелен Бенвенист (Helene Benveniste) вивчала головний мозок і складну глимфатичну систему (glymphatic system), яка відіграє найважливішу роль в питанні ефективного видалення токсинів і відходів життєдіяльності з мозку. Результати роботи показали: в положенні на боці процес видалення токсинів протікає найкращим чином.

Доктор Бенвеніст використовувала МРТ протягом декількох років для вивчення глімфатичної системи модельних організмів – гризунів. Метод дозволив ідентифікувати шляху цієї системи, в яких спинномозкова рідина (ліквор) фільтрується через мозок і змішується з міжклітинної рідиною, щоб очистити найважливіший орган від відходів, подібно до того, як це робить глімфатична система з іншими нашими органами.

Саме під час нічного сну лімфатична система працює на повну силу, виводячи такі негативно впливають на мозкову діяльність речовини, як тау-білки і бета-амілоїдм.

В ході експериментів вчені змушували мишей заснути і поміщали їх спати на спину, на живіт або на бік. Колеги групи Бенвеніст з Рочестерського університету використовували флуоресцентну мікроскопію і радіоактивні індикатори, щоб підтвердити дані МРТ і оцінити вплив положення під час сну на висновок амілоїдних речовин з мозку.

Сон на боці був визнаний обома групами вчених самим ефективним, так що дослідники прийшли до висновку, що не тільки якість і тривалість сну впливають на відпочинок і очищення мозку, але і положення під час відпочинку.

«Цікаво, що більшість людей і тварин, навіть у дикій природі, найчастіше віддають перевагу саме цьому положенні, – розповідає Маикен Недергор (Maiken Nedergaard), співробітниця Рочестерського університету, брала участь у дослідженні. – Здається, що ми адаптувалися до такого стану для найкращого видалення метаболічних відходів з нашого мозку».

«Багато видів деменції пов’язані з порушенням сну, у тому числі з труднощами з засипанням і безсонням, — додає дослідниця. — Такі порушення можуть прискорити втрату пам’яті при хворобі Альцгеймера».

Надалі дослідницька група планує провести подібні дослідження за участю людей, щоб остаточно підтвердити свої висновки і дати рекомендації щодо найбільш оптимальних позицій для нічного відпочинку.

ПОЗА, В ЯКІЙ СПАТИ ВКРАЙ НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:

Дорослій людині не можна спати на животі. Коли ми спимо на животі, жваво повернувши голову наліво або направо кровопостачання в хребетних артеріях порушується і виникає загроза інсульту.

ЯК СПАТИ ПРИ БОЛЮ В ХРЕБТІ (БОЛІ В СПИНІ)

Рекомендації: Дуже зручно спати на боці на прямий нозі, іншу ногу, зігнуту в коліні, покласти на ліжко. При цьому руку, на якій будете спати, покладіть під подушку, а іншу руку можна покласти на тулубі або на ліжко.

Ця поза (дивіться малюнок) підходить більшості людей, які страждають від болів в хребті. Лежати, в такому разі, краще на хворому боці — при цьому міжхребцеві щілини збільшуються, і не так сильно стискаються (дратуються) корінці спинномозкових нервів

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh