Авторські статтіДіаспора

Як працює безвізовий режим у перші дні введення в дію

Проведений Департаментом консульської служби аналіз дії безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС свідчить, що безвіз працює системно і ритмічно, ускладнень перетину кордону немає.

Станом на 12.00 13.06. до ЄС в’їхало 26 167 громадян України за біометричними паспортами, у тому числі 2910 – без віз.

Кілька осіб повернуто з кордону. Кожен з випадків обґрунтований. Причини повернення – накладена раніше заборона на в’їзд однією з країн ЄС та спроба в’їхати до ЄС за старим закордонним паспортом і без візи. Усі громадяни, які не мали заборони на в’їзд або перевищення дозволеного терміну короткотермінового перебування, в’їхали безперешкодно.

Ці кілька випадків на тлі понад трьох тисяч українців, як перетнули кордон ЄС без віз, є символічними, але й водночас сигналами для співвітчизників відповідально ставитися до наміру подорожувати до ЄС без віз.
Мінімальний показник непропусків українців є результатом широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної МЗС напередодні та під час запровадження безвізу, зокрема інтерв’ю та коментарі керівництва Департаменту провідним ЗМІ, участь у теле- та радіоефірах, а також – іншими органами центральної влади.

Консули у пунктах пропуску і група антикризового менеджменту МЗС працювали системно і скоординовано в цілодобовому режимі, оперативно реагували та надавали консультації на місцях і в Міністерстві (надано понад 500 консультацій за телефоном).

Ця робота не зупинилася. Ми продовжуємо консультувати громадян он-лайн з візових питань, і ви можете будь-якого дня з 08:00 до 21:00 телефонувати до МЗС з метою уточнення деталей щодо безвізу за номерами телефонів: 044-238-17-49 і 044-238-18-54.

Інформація про перетин кордону без віз – динамічна, постійно змінюється, але загальна картина є зрозумілою: безвіз працює відповідно до вимог, необґрунтованих рішень щодо в’їзду немає, а громадяни охоче використовують право безвізових подорожей.

Консули продовжують здійснювати моніторинг ситуації у міжнародних аеропортах країн Європейського Союзу та наземних пунктах пропуску.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.