Як позбавитися від нав’язливих думок

Вміння контролювати свої думки – важлива складова вашого хорошого самопочуття.

Дослідникам з Кембриджського університету вдалося виявити , який саме хімічний компонент головного мозку людини може пригнічувати небажані і нав’язливі думки.

Доктор Майкл Андерсон, професор нейробіології очолював дослідження, виявивши цей хімічний компонент у відділі головного мозку, який відповідає за пам’ять.

Дані дослідження також пояснює, чому людей з певними психічними розладами, такими як депресія, посттравматичний стресовий розлад або шизофренія, відвідують нав’язувати язливі думки на постійній основі.

За словами професора Андерсона, вміння контролювати власні думки необхідно для фізичного і психічного здоров’я.

Якщо ж людина, з якоїсь причини, стає на це нездатним – існує високий ризик появи у нього симптомів різних психічних захворювань, наприклад, нав’язувати язливі спогади або думки, галюцинації, руминация і постійні переживання. Все це є основними симптомами таких психічних захворювань як посттравматичний стресовий розлад, тривожний розлад, шизофренія і депресія.

У багатьох відносинах, уміння стримувати негативні думки схоже на вміння контролювати свої фізичні можливості. «Ми б не вижили, якби не могли контролювати свої дії. У людини є багато різних рефлексів, які можуть бути корисні, але в більшості випадків їх доводитися контролювати» — заявляє Андерсон.

Він також стверджує, що у людини є «схожий механізм» для позбавлення від небажаних думок.

Префронтальна кора або ПФК – найбільш розвинута частина головного мозку. Вона відповідає за поведінку, концентрацію уваги, критичне мислення, вирішення проблем, самосвідомість, прийняття рішень, соціальне пізнання і короткочасну пам’ять.

ПФК також управляє і іншими відділами головного мозку включаючи рухову кору головного мозку і гіпокамп.

До недавнього часу, ніхто і не підозрював, що ПФК відіграє також важливу роль в процесі блокування нав’язливих думок.

Дослідження

3 листопада 2017 року дослідження професора Андерсона було опубліковано в науковому журналі Nature Communications.

Учасникам дослідження було дано завдання спробувати стримувати свої думки на певну тему, а в цей час учені спостерігали за реакцією їх мозку за допомогою функціональної МРТ та магнітно-резонансної спектроскопії (використовується для вимірювання хімічних процесів головного мозку).

Спектроскопія показала, що вміння придушувати небажані думки безпосередньо залежить від нейромедіаторів, а саме від гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Нейромедіатори — хімічні речовини головного мозку за допомогою яких здійснюється передача сигналів між нейронами.

ГАМК– найважливіший гальмівний нейромедіатор, який допомагає регулювати активність збуджуючих нейромедіаторів таких як глутамінова кислота (глутамат) і дофамін.

Ось фінальний висновок дослідження професора Андерсона по пунктах:

— Концентрації гама-аміномасляної кислоти в гіпокампі, частини мозку, що відповідає за пам’ять, визначає вміння людини стримувати небажані думки.

— Всупереч багатьом твердженням вчених, вміння позбавлятися від небажаних думок залежить не тільки від активності префронтальної корі головного мозку.

— Люди з низькою концентрацією гамма-аміномасляної кислоти в гіпокампі в меншій мірі могли пригнічувати активність у префронтальній корі і таким чином, найменш вдало придушували небажані думки.

— Результати даного дослідження можуть бути використані для впровадження альтернативних методів лікування шизофренії. (У хворих на шизофренію виявлено гіперреактивність в гіпокампі, яка викликає галюцинації та нав’язливі думки).

Як тренувати свій мозок, щоб позбутися від небажаних думок (рекомендації вчених)

Підвищіть вміст гамма-аміномасляної кислоти

Так як дослідження професора Андерсона робили порівняно недавно, потенційні методи лікування ще не були вивчені. Однак, стало гранично ясно, що коригування дефіциту гамма-аміномасляної кислоти — нейрохимического дисбалансу — допоможе вам краще придушувати небажані думки.

Людям, які страждають від постійних нав’язувати язливих думок, це повинно допомогти. На щастя, існує маса природніх способів підвищити концентрацію гамма-аміномасляної кислоти в головному мозку і вісь кілька з них:

Спорт. Почастішання серцебиття підвищує рівень ГАМК. Швидка ходьба або біг 3-4 рази в тиждень стануть відмінними помічниками у цьому.

Медитація. Спокій вашого розуму і глибоке дихання допомагає підвищити рівень ГАМК. Для початку, спробуйте медитувати від 10 до 15 хвилин в день.

Йога. Ви можете підвищити рівень ГАМК якщо зосередитеся на теперішньому моменті. Займіться йогою, яка також допоможе вам позбутися стресу і тривожних почуттів.

Правильне харчування. Намагайтеся якомога менше вживати газовані напої, глутамат натрію та перероблені продукти харчування. Замість цього, постарайтеся вживати в їжу продукти багаті на глютамінову кислоту. В їх число входять:

— мигдаль і волоський горіх

— банани

— яловича печінка

— брокколі

— бурій рис

— палтус

— сочевиця

— вівсянка

— цитрусові

— картопля

— рисові висівки

— шпинат

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh