Авторські статтіЗдоров'я

Як перестати бути розсіяним і стати уважнішими?

Існують речі, здатні допомогти людині позбутися від неуважності. Навіть якщо це вас не стосується, ви все одно можете поділитися ними з тімі, кому вони напевно стануть в нагоді.

Чи Можете ви сказати про себе таке?

1. Ви заходите у приміщення і першим ділом не розумієте, навіщо увійшли.
2. Ви завжди спізнюєтеся.
3. Ви ніколи не можете знайте свої ключі (сумочку і т. д.).
4. Ви відволікаєтеся прямо посеред розмови.
5. Ви не знаєте, що робити зі своїм майбутнім, бо ваші думки недостатньо організовані для створення будь-яких планів.
6. Ви не здатні зосередитися.

Як це виправити? Існують речі, здатні допомогти людині позбутися від неуважності. Навіть якщо це вас не стосується, ви все одно можете поділитися ними з тими, кому вони напевно стануть в нагоді. Нижче перераховані способи перестати бути розсіяним і стати уважнішими:

1. Розставте все на свої місця

Звучить просто, але для деяких людей легше сказати, ніж зробити.

Спробуйте виробити у собі рутинні звички. Наприклад, увійшовши в кімнату, завжди кладіть ключі на одне і те ж місце. Під час відвідування супермаркету, паркуйтесь по можливості в одному і тому ж місці. Іншими словами, нехай все це стане для вас справою звички. На перевиховання собі може піти якийсь час, але через кілька тижнів ваше життя налагодиться.

2. Пишіть списки

Коли в моїй голові паморочиться мільярд різних справ, які мені потрібно зробити, мене починають долати емоції. У підсумку я не встигаю зробити рівним рахунком нічого. У такі моменти я негайно починаю складати список, поки не забула про щось важливе.

Коли я бачу перед собою аркуш паперу з переліком завдань, мені чомусь стає легше. Іноді я навіть вибудовую пункти по пріоритетності і вказую поруч з ними часу на їх виконання. Наприклад, в 10:00 я відповім на всі вхідні листи, а в 11:30 запущу пральну машину. Звучить банально, але це дійсно працює.

3. Користуйтеся таймером

Якщо ви постійно спізнюєтеся, навчитеся встановлювати таймер на своїй духовій печі або мікрохвильовці або ж купіть для цих цілей таймер для варіння яєць.

Яким би огидним не був сигнал, він відверне вас і направить всю вашу увагу на більш актуальні справи.

Використання таймерів позбавляє людину від необхідності виправдовуватися, що він зовсім втратив лік часу. З таймером такого просто не може статися, або, принаймні, не повинно.

4. Складіть графік і постарайтеся слідувати йому

Бути може, ви любитель техніки і тримайте свій розклад на телефоні, або ж звикли по старинці записувати все на папері. У будь-якому випадку, графік – річ потрібна.

Це і так очевидно, але ми дійсно живемо у світі, перенасиченому різного роду розкладами. Повірте, у мене повно знайомих, які живуть без них. І якщо ви належите до таких людей, пора це виправляти. Розплануйте свій день і слідкуйте за виконанням намічених цілей. Інакше в чому сенс розкладу, якщо йому не слідувати?

5. Розподіліть обов’язки

Ви не Супермен і не можете зробити абсолютно все. Але деякі люди в силу свого перфекціонізму цього не розуміють. Ідеальних людей не існує, це вигадка.

Якщо ваша перевантажена обов’язками життя робить вас розсіяним, попросіть інших вам допомогти. Наприклад, нехай діти самі запустять пральну машину, а ваш чоловік забере донька від подруги. Ви не зобов’язані робити все самі!

6. Використовуйте репродукції художніх робіт і фото для нотаток

Мені здається, що людина, що придумала репродукції художніх робіт і фото для нотаток, є геніальним з усіх людей, які коли-небудь жили на планеті. Хоч це і перебільшення, але репродукції художніх робіт і фото дійсно працюють!

Якщо після приходу на роботу вам потрібно відразу ж відправити лист або зробити дзвінок, приклейте собі на телефон стікер з нагадуванням. Прийшовши у свій офіс, ви  перший справою перевірите наявність повідомлень на телефоні, і вам на очі відразу ж попадеться це нагадування. Просто і ефективно.

Але не використовуйте занадто багато стікерів! В іншому випадку ви перезавантажте свій мозок і просто перестанете їх помічати.

7. Робіть по одному за раз

Багато хто з нас вважають, що можуть чудово впоратися з декількома завданнями відразу: розмовляти по телефону, набирати текст листа і одночасно робити макіяж. Альо якщо робити багато речей відразу, то ні одна з них не буде зроблена якісно. Виконуйте по одному завданню за раз, щоб бути впевненим у тому, що все робите правильно.

8. Заведіть собі друга, якому будете «звітувати»

Якщо ви намагаєтеся виробити в собі одну з цих звичок, то повинні знайти того, кому будете доповідати про свої успіхи. Заплануйте з цією людиною короткі регулярні созвони і листування. Це можуть бути нагадування або звіти про виконану роботу. У будь-якому разі, якщо ви знаєте, що повинні відзвітувати перед кимось про свої успіхи, то будете готові до змін.

9. Заплануйте регулярне очищення від непотрібних речей

Багато людей зберігають цілі купи і навіть кімнати непотрібного мотлоху. Проблема полягає в тому, що рано чи пізно все може вийти з-під контролю.

Заплануйте собі регулярну очистку від сміття. Так як на даному етапі ви вже дотримуєтесь свого розпорядку дня, то зможете без проблем вчасно позбавлятися від сміття.

10. Намагайтеся передбачити появу проблем та наслідків від ваших дій

Ваша неуважність впливає на оточуючих. Якщо ви постійно спізнюєтеся, то ваш друг, швидше за все, вже втомився щоразу по годині чекати вас за порожнім столиком в ресторані, а ваша дитина засмучується, бо ви забираєте його останнім з вечірки. Ваші дії впливають на інших людей.

Зрозумійте це і почніть користуватися запропонованими тут радами.

11. Перестаньте говорити і починайте діяти

Ви не схуднете, якщо будете просто сидіти і скаржитися на свій надмірна вага. Не можна навчитися краще грати в баскетбол, лежачі на дивані перед черговою серією реаліті-шоу. Точно також вам не позбутися від неуважності, якщо не робити ніяких дій. Говорити про це, звичайно, добре, але розмови нічого не вирішують. Важливо почати діяти! Це вимагатиме певних зусиль, але якщо слідувати порадам вище, то в кінцевому підсумку ви станете більш організовані і візьмете ситуацію в свої руки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України