Авторські статті

П’ять способів мінімізувати втрати при ремонті квартири

Про те, як відрізнити поганих робочих від жахливих? Тебе в будь-якому випадку обдурять. Але втрати можна мінімізувати.

 

1. Робочі будуть благати, щоб ти довірив їм закупівлю всіх матеріалів.

Ти не погоджуйся. В іншому випадку вартість мішка цементу буде порівнянна з річним бюджетом Кот-д’Івуару.

 

Закуповуй всі матеріали сам. В крайньому випадку сходи на екскурсію по будівельних ринках, або по інтернету, де завжди можна знайти не тільки оптимальні ціни, але і приблизні кошториси. Ціни запам’ятай і повторюй при спілкуванні з робітниками як захисну мантру.

2. У робочих немає інструментів і вони кажуть, що тобі самому потрібно їх купити.

Можна просто послати їх подалі. Бити за спробу зухвалого вимагання не обов’язково.

3. Часто робочі просяться пожити в ремонтованій квартирі.

При цьому вони мають досить самаритянських характер і з задоволенням роблять ремонт у твоїх сусідів, в сусідньому районі та взагалі де завгодно, тільки не в тебе. І не дивуйся, якщо, раптово приїхавши в квартиру, застанеш там маму робочого, якій дуже шкідливий клімат Азербайджану. А в телефонних рахунках після від’їзду робочих раптом виявляться дивні незнайомі коди і чотиризначні суми.

 

Заздалегідь подзвони на АТС і попроси заблокувати дзвінки за межі держави. І ніякого постійного проживання – нехай працюють під твоїм наглядом. Навіть якщо це всього дві-три години на день – ремонт не затягнеться надовго.

4. Робочі можуть назвати неможливо стислі, або нереально роздуті терміни ремонту.

У першому випадку швидкість зростає на шкоду якості. Другий означає, що у робітників є ще маса замовлень крім твого, так що ремонт буде виконуватися у вільний час і з залишків будматеріалів.

На ремонт однокімнатної квартири площею близько 20 кв. м. у бригади з трьох чоловік повиннен йти тиждень.

5. Більшість бригад працює за принципом «Нам тут не жити».

Розетки можуть приклеїти до шпалер, забувши підвести до них електрику, а в стіни замурувати труби з дешевої пластмаси.

Контролюй процес на всіх стадіях, особливо при закладці прихованих комунікацій. Інакше доведеться сплатити ремонт і сусідам.

Кілька корисних порад:

Всі витрати записуй. Чи не оплачуй відразу все, плати порційно. І уклади з робочими договір, за яким вони зобов’язані компенсувати тобі всі прострочення і пошкодження. Зрозуміло, грошей назад ти з них не отримаєш. Просто заплатиш менше, ніж обіцяв.

Запам’ятай три основних слова: рівень, укіс і схил. Вживання будь-якого з них з серйозним виразом на обличчі викликає у будівельників почуття провини і бажання провалитися крізь землю. Бо рівня і схилу у них, як правило, немає, тому і укоси виходять кривими.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України