Відсутність гнучкості це не діагноз, а значити поправимо! Вчимося сідати на шпагат. Вміння сідати на шпагат завжди привертало увагу не тільки представниць прекрасної половини людства. Велика кількість хлопців заздрять тим, хто здатний проробляти такий трюк легко, невимушено і з посмішкою на обличчі.
Для гнучких від природи людей немає особливих проблем освоїти вправи, але що робити тим, хто такою особливістю обділений? Поспішаємо заспокоїти бажаючих. Навчитися сідати на шпагат може будь-навіть мало підготовлена людина, не залежно від статі та віку. Важливо знати, як вчитися правильно, щоб не завдати шкоди здоров’ю.
Пропонуємо розглянути кілька найбільш ефективних вправ на гнучкість і розтяжку, а також поширені помилки, які часто роблять новачки. Важливо зрозуміти, наскільки треноване ваше тіло, наскільки еластичні сухожилля і зв’язки. Від цього залежить, чи зможете ви сісти на шпагат після декількох занять або вам потрібно кілька місяців регулярних тренувань.
Поради тим, хто хоче сісти на шпагат
- Оцініть свої здібності реально. Якщо ви від природи не гнучкий, не потрібно ставити собі нереальних термінів.
- Всі вправи на розтяжку повинні виконуватися плавно, без ривків. Ні в якому разі не потрібно розтягуватися через сильний біль.
- Віддайте перевагу щоденним півгодинним зайняти замість вимотуючих багатогодинних тренувань два – три рази в тиждень.
- Починайте роботу зі стандартних вправ, що розігрівають м’яка м’язи, поки не відчуєте приємне тепло. У комплекс таких вправ входять махи ногами вперед, назад і вбік, присідання, перенесення ваги тіла з однієї ноги на іншу. Важливо під час виконання розігріваючого комплексу стежити за диханням.
- Важливо, щоб у приміщенні, коли ви розігрієтесь, було досить тепло. Тоді ви досягнете великих успіхів, ніж при включеному кондиціонері.
- Найкраще займатися під керівництвом тренера, який визначить ваші слабкі місця і дасть ті вправи, які швидко наблизять вас до мети.
- Крок за кроком ставте нову більш складну мету, але лише після того, як ви досягли попередньої.
- Найпростіше сідати на поздовжній ліво-, або правосторонній шпагат. Однак це не означає, що не потрібно розтягуватися на поперечний шпагат.
Вправи на розтяжку для кращого шпагату
Номер 1
Сядьте на підлогу. Зігніть ноги таким чином, щоб обидві ступні розташовувалися якомога ближче до паху. Тримайте ступні разом. Колінами спробуйте дістати до підлоги.
Номер 2
Покладіть ногу на спинку крісла або стіл, висотою рівною половині вашого росту, робіть нахили, до піднятої ноги. Увага: тягніться ноги животом, а не руками.
Номер 3
Спробуйте сісти на лівосторонній, правосторонній або поздовжній шпагат до хворобливих відчуттів в паху. Зафіксуйте в такому положенні, порахуйте до п’ятнадцяти. Зробіть глибокий вдих-видих. Спробуйте опуститься трохи нижче. Повторюйте цю вправу щодня, поперемінно змінюючи позиції шпагату.
Номер 4
Дуже важлива вправи для тих, хто хоче освоїти шпагат – це напівшпагат. Робіть його на праву та ліву ногу.
Номер 5
Наступна вправи дуже важливо для поперечного шпагату. Постеліть перед собою спеціальний килимок. Ляжте на нього таким чином, щоб зігнуті лікті опинилися під плечима. Ноги широко розведені і зігнуті в колінах. Опора на лікті і внутрішню поверхню гомілки. Завдання – здійснювати покачувальні руху куприком. В ідеалі внутрішня частина гомілки повинна торкнутися підлоги. Ви відчуєте, як добре розтягуються внутрішні м’язи
Правила вправ
- Гарантом досягнення бажаного результату є регулярність тренувань, під час яких слід стежити за розслабленням м язів, частотою дихання.
- Важливо пити багато води, тому що вона є природною мастилом для розтягувань сухожиль і зв’язок.
- Не приступайте до розтягуванню м язів і зв’язок без їх попереднього розігріву.
- Не робіть вправ «через не можу», це не принесе користі, але збільшить ризик отримання травми.
Проявіть терпіння і дуже скоро ви сядете на шпагат!