Як насправді алкоголь діє на жінок

Є така приказка: «Жіночий алкоголізм невиліковний». Почасти це правда. Справа в тому, що на жінок алкоголь впливає дещо інакше, ніж на чоловіків, і для них зловживання спиртним має набагато більш важкі наслідки, ніж для сильної статі.

Чому жінки вживають алкоголь?

Ще зовсім недавно вважалося, що зловживають спиртним, в основному, соціально неблагополучні жінки. Однак дослідження учених з Лондонської школи економіки показало, що жінки, які отримали хорошу освіту і нікого кар’єру, до 40 років, за статистикою, вживають алкоголь в два рази частіше, ніж їх малоосвічені ровесниці.

У книзі «Жінки в нетверезому стані», підготовленій Національним центром з питань вивчення пристрасті до алкоголю і його зловживання при Колумбійському університеті, говориться, що серед жінок, які проходили лікування від алкоголізму, велика кількість тих, хто в дитинстві піддавався сексуальному насильству і страждала харчовими розладами. Багато пацієнток також зізнаються, що почали пити із-за пережитої кризи — розлучення, втрати роботи, аборту або проблем з дітьми.

Дослідження американських лікарів довели, що незаміжні жінки п’ють набагато більше заміжніх. Німецькі дослідники з’ясували, що більш схильні до алкоголю самотні працюючі жінки. Статистика в Швейцарії, показує, що цього пороку частіше схильні одинокі матері з дітьми, а також і бездітні заміжні дами.

Чому жінки більше схильні до алкогольної залежності?

Різниця у впливі алкоголю на чоловіків і жінок обумовлена особливостями фізіології. По-перше, в жіночому організмі більше жирових тканин, але менше рідини. Це сприяє тому, що концентрація етанолу в крові виявляється на порядок вище, ніж у представників сильної статі, які прийняли таку ж дозу спиртного. По-друге, жіноча печінка і шлунок не в змозі виробляти велику кількість дегідрогенази і альдегіддегідрогеназу — ферментів, що беруть участь у розщепленні молекул етанолу. Все це призводить до того, що наслідки алкогольної інтоксикації жінки відчувають сильніше і довше, ніж чоловіки.

Алкогольна залежність у жінок виникає швидше також із-за специфіки роботи їхнього мозку. «У більшості з них домінує права півкуля, відповідальна за емоційність, емпатію, інтуїцію, в тій годину як у чоловіків домінує ліва, що визначає здатність до аналізу і розрахунку», — коментує доктор медичних наук Лейла Шайдукова.

Що відбувається з жінками, які зловживають спиртним?

  • У них погіршується стан шкіри: алкоголь зневоднює тканини і вимиває звідти поживні речовини та вітаміни. Тому у питущих жінок шкіра стає вялою, суху і швидко старіє.
  • Збільшується вага. Справа в тому, що в алкоголі багато калорій. Наприклад, дві склянки вина по калорійності дорівнюють одному гамбургеру.
  • Підвищується ризик раку молочної залози. Дослідження, проведені журналом Американської медичної асоціації, показали, що ймовірність розвитку раку грудей у жінок, схильних випивати по 2-5 порцій спиртного в день, становить 41%.
    Співробітники Національного інституту по зловживанню алкоголем і алкоголізму (США) прийшли до висновку, що у жінок-алкоголічок значно зменшується обсяг мозку і швидше починаються вікові дегенеративні процеси, такі, як деменція.
  • Алкоголь може порушити менструальний цикл, викликати гормональні порушення в організмі, внаслідок чого фігура стані кутастої, грубіють риси обличчя і голос, з’явиться надмірне оволосіння. Навіть невелика доза спиртного зменшує шанси на зачаття. А систематичне вживання алкоголю може призвести до безпліддя.
  • Якщо жінка п’є є під час вагітності, то отруйні речовини через плаценту потрапляють в організм плоду. Це збільшує ризик викидня і народження дитини з різними патологіями. Отруєння відбувається і в разі, якщо мати зловживає спиртним під час грудного вигодовування.

Як уникнути алкогольної залежності?

Лікарі настійно радять жінкам утримуватися від прийому алкоголю у другій половині менструального циклу. Доведено, що у звично питущих жінок в передменструальний період тяга до алкоголю різко зростає, – коментує Лейла Шайдукова. – Це відрізняє їх від чоловіків, у яких відсутні циклічні коливання настрою».

Власне, пити більше однієї чарки за раз жінці взагалі не варто. Допустима норма – не більше двох разів на тиждень. Якщо ж ви вживаєте набагато більше, то необхідно визнати, що проблема існує. Не можете впоратися самостійно – не соромтеся звертатися за допомогою до близьких і фахівців!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh