На перший погляд це здається абсурдним, але воно й справді працює, головне – правильно сміятися.
Поки всі ходять у спортзал чи не кожен день і сидять на строгих дієтах, щоб нарешті скинути хоча б пару зайвих кілограмів, є варіант майже нічого не робити і все одне худнути. Існує лікувальна методика, йога сміху, яка не тільки покращує емоційний стан людини, позбавляє від різних захворювань і допомагає привести тіло у форму. Про методику нам розповів Дмитро Єфімов, тренер з радості і амбасадор йоги сміху в Росії.
— Йога сміху – це дихальна практика. Вона дуже схожа на йогу пранайяму. Якщо пояснювати принципи правильного дихання для йоги сміху в двох словах, то виглядає це приблизно так: ми робимо глибокий вдих носом, роздуваємо живіт, затримуємо дихання, рахуємо до десяти (у кого виходить) і після повністю видихаємо все повітря. А в момент видиху смійтеся.
Щоб легше було почати, вимовте букви, А і почніть сміятися, приблизно так: «А-ха-ха-ха-ха». При цьому намагайтеся не «кидати» сміх, а досміятися до кінця. Скорочуйте живіт, щоб з нього вийшов весь накопичився повітря, після – глибокий вдих, щоб наситити організм свіжим киснем.
Коли смієтеся, спробуйте закинути голову, так сміятися буде легше, без тиску на шию. І завжди намагайтеся сміятися голосніше. Чим голосніше ви смієтеся, тим активніше і веселіше буде ваш сміх.
Секрет схуднення
Під час сміху, звичайно, задіяні на м’язи преса, так як людина активно видихає, скорочується діафрагма, внаслідок чого працюють усі м’яка м’язи преса (прямі, косі) і м’яка зв’язку spini. Активно задіяні мімічні м м’язи, обличчя приливає кров й шкіра омолоджується за рахунок ефекту природного фейсбілдінга.
На заняттях учні також скачуть, нахиляються, тобто задіяні практично всі групи м язів.
У Каліфорнійському університеті проводили дослідження, результати яких показали, що 15 хвилин сміху рівні годині роботи на гребному тренажері. В середньому за годину сміху втрачається 500 кілокалорій – майже стільки ж, скільки спалюється за годину зайняти на біговій доріжці.
— Коли я починав практикувати йогу сміху, засновник цієї методики, індійський лікар Мадан Катария, давши мені завдання: сміятися 40 днів поспіль по годині в день. За цей час я схуд на 8 кг Мій організм отримував достатню фізичне навантаження тільки від сміху. Коли я займався фітнесом, такого результату мені добитися не вдавалося.
Протипоказання
Нашкодити собі сміхом, звичайно, складно, оскільки занадто багато ви всі одне сміятися не зможете. Від зайняти йогою сміху немає ніяких побічних ефектів, але є протипоказання. Не можна сміятися людям з хронічними захворюваннями серця і дихальних шляхів, оскільки ці системи активно працюють під час вправ. Не можна займатися людям з грижами, особливо грижами spini, тому що спинні м’яка м’язи отримують велике навантаження.
Люди, яких нещодавно прооперували, не можуть займатися йогою сміху. Ті, хто хворий якими вірусними захворюваннями, щоб вони нікого не заразили, оскільки йога сміху – це групова практика. Не можна активно займатися людей з епілепсією, оскільки йога сміху – це емоційна зарядка, і у людини з епілепсією від перенапруження може початися напад. Всім іншим в будь-якому віці ця зарядка відмінно підходить.