роєкту 21631 “Буян-М”, фото ілюстративне
Згідно з супутниковими знімками, РФ перекинула в Азовське море три носії крилатих ракет “Калибр”
Джерлео: Defence Express
Речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону заявив, що російське окупаційне військо сьогодні вночі вперше здійснило запуск крилатих ракет “Калибр” з акваторії Азовського моря — нагадаємо, під час атаки в ніч на 22 червня росіяни випустили по Україні чотири цих ракети, всі з них були знищені нашою протиповітряною обороною.
Він наголосив, що ця подія є “поворотним моментом” і зауважує, що ворог вважає цю локацію безпечніше за Чорне море, де російські кораблі більш вразливі для атак українських надводних дронів-камікадзе.
Пуск крилатої ракети “Калибр”, фото ілюстративне
“Вони вирішили, що можуть використовувати Азов [Азовське море] в тому числі для розміщення своїх кораблів і застосування. Але, звісно, забувають вони, мабуть, що Азов теж досить недалеко від нас знаходиться”, — відзначив речник ВМСУ.
Нагадаємо — втеча частини кораблів ЧФ РФ (рашисти назвали це “виходом на навчання”) відбулася раніше в цьому місяці, а саме орієнтовно 5-6 червня, згодом з’явилися супутникові знімки, за якими можна було побачити, що РФ відправила в Азовське море три ракетні корвети проєкту 21631 “Буян-М” (Вышний Волочёк”, “Ингушетия” та “Грайворон”, загальний залп — 24 ракети “Калибр”), і також три великих десантних кораблі.
🇷🇺BSF: NOVOROSSIYSK🇷🇺
0.5m📷 from 11 June 2024Combined with the earlier post today from 10 June, it gives a view of how the BSF vessels are dispersed and constantly moved around the harbor over a 24 hr period pic.twitter.com/BCTt0Tijwb
— MT Anderson (@MT_Anderson) June 12, 2024
Приймаючи таке рішення, ворог, судячи з усього, розмірковував, що таким чином кораблі будуть захищені Кримським мостом, який вони захищають баржами та боновими загородженнями, що мають бути перепоною для проходження катерів-камікадзе. І з розрахунку на те, що за ймовірної атаки українських надводних дронів рашистам ймовірно буде легше нищити їх під час проходження того ж Кримського мосту.
Разом з тим, тут треба враховувати такі факти — що навіть якщо відкинути можливість використання тих же надводних дронів, то в арсеналі Сил оборони України є й інші варіанти, як можна буде уразити перебазовані кораблі російського окупаційного війська.
Наприклад, речник ВМС Дмитро Плетенчук раніше заявляв, що ті ж корвети “Буян-М” не зможуть постійно баражувати в Азовському морі, і їм або треба буде повертатися назад до Новоросійська, або ж прямувати до нового пункту базування в Азовському морі, і тоді у ЗСУ відкривається “вікно можливостей” для здійснення ударів наявним далекобійним озброєнням.
І також можна згадати удар по російській цілі в акваторії Азовського моря ймовірно нашими безпілотниками, і це може означати, що наші інженери створили систему телекерування для далекобійних БПЛА, завдяки чому можна передавати зображення в режимі реального наводитися на ціль