Авторські статтіЗдоров'я

Чим харчуєшся, так і живеш! 12 золотих правил харчування й оздоровлення

В умовах сучасного способу життя, звичок, щеплених цивілізацією, і під впливом масованої рекламної атаки непридатних в їжу і шкідливих для здоров’я продуктів харчування» говорити про природному харчуванні не доводитися. Так само, як не доводитися говорити про природному стані свідомості людей. Тому абсолютно необхідно користуватися спеціальними правилами харчування, поновлювальні природні функції організму, захищають здоров’я людини і дозволяють його зміцнити.

1. Їж, щоб жити, а не живи, щоб їсти

Харчування — не самоціль, а засіб досягнення мети. Усвідомлюючи Вищий Сенс життя і своє призначення, потрібно вживати в їжу тільки корисні продукти, що сприяють придбанню необхідних фізичних і психічних якостей для ефективних дій на Шляху досягнення Вищої Мети.

2. Голод — правда, а апетит — брехня

Апетит — це бажання з’їсти що-небудь смачненьке. А голод — це, з одного боку, готовність їсти будь-яку їжу (як, наприклад, після тривалої прогулянки на природі або після напруженої фізичної праці) і, з іншого боку, точне знання, яка саме їжа в даний момент потрібно організму (калорійна або вітамінна, солодка або солона, рідка або тверда, звичайна або незвичайна — крейда або сіль, наприклад, тощо).

Апетит — це результат давно розпущених почуттів і їх відсутність вольового смирення. Харчова заклопотаність або апетит можуть бути також пов’язані з несвідомим прагненням «відключитися» від стресових впливів, відволікаючись на смакові відчуття. Подібним чином можуть виникати і інші бажання, не обґрунтовані реальними потребами організму, наприклад прагнення до сексу та ін. Зазвичай це пов’язаність язано з психічними перевантаженнями сучасного способу життя.

Тварини їдять, лише коли відчувають голод. А людина, розбещений достатком, давно вже став винятком з цього правила природи.

Витримка і самовладання в будь-якій життєвій ситуації звільняють від нав’язувати язливих пристрастей і дозволяють жити з збереженням природних мотивацій організму, досягаючи повноцінного голоду.

У стані голоду народжується точне інтуїтивне знання якості необхідного організму продукту. Харчування по почуттю голоду в короткий термін усуває зайву вагу, сприяє очищенню від шлаків і повертає прадавнє природне здоров’я. При цьому живлення відбувається тільки з дійсної потреби.

Необхідно припиняти є не доходячи до почуття насичення і повноти шлунку. Наповнивши шлунок до половини, слід залишити одну чверть його обсягу для води і одну чверть — для вільного руху в ньому перетравлюваної їжі і розширюються газів.

Найчастіше процес перетравлення супроводжується великою витратою енергії з вже наявного її запасу в організмі. У випадках переїдання або харчування трудноперевариваемой їжею часто виникає ситуація, коли кількість одержуваної з порції їжі енергії можна порівняти з кількістю енергії, що витрачається організмом на її перетравлення. Зазвичай в таких випадках людина після їжі стає сонним, ледачим і ще довго після їжі відчуває занепад сил. Крім того, переїдання є «ударної» навантаженням для органів травлення і призводить до їх захворювань.

Зниження кількості споживаної людьми їжі частково вирішує також і екологічну проблему збереження ресурсів природи, обмежуючи її надмірне використання і дозволяючи їй відновлюватися.

3. Як п’єш — так і живеш

Організм людини значною мірою складається з води. І від її кількості та якості залежить обмін речовин. Керуючи питним режимом, можна чинити істотний вплив на внутрішні ритми і стан організму.

Багато хто вважає, що від великої кількості води товстіють, і намагаються пити якомога менше. Насправді товстіють не від води, а від того що приймають з їжею занадто велику кількість солі, яка утримує в організмі воду.

Вода — це сік життя. І без достатньої кількості води, рослини, наприклад, засихають. Або навпаки — розквітають, коли їм достатня води. Людина, звичайно ж, не рослина, але його обмін речовин точно так само залежить від необхідної кількості води в організмі.

Крім того, люди набувають надмірна вага через порушення балансу споживання і витрати енергії — кількості спожитої їжі і витрачаються на активну фізичну і психічну діяльність калорій.

У країнах з помірним кліматом добова потреба організму у води становить 1,5—2 літра взимку і 2-3 літри влітку.

Керуючи питним режимом, можна впливати на виникнення почуття голоду. І в залежності від індивідуального способу життя і обставин можна провокувати його швидке виникнення або, навпаки, пізніший прихід. Так, якщо стає зрозумілим, що можливість поїсти з’явиться в строго певний час і потім такої можливості не буде, а почуття голоду до цього часу навряд чи настане, то можна стимулювати його поява, випиваючи по півсклянки води кожні 15-20 хвилин. Тоді голод з’явиться швидше. Якщо ж, навпаки, голод вже з’єднання явився, а можливості поїсти поки ще немає, то пити воду взагалі не слід. Або ж можна випити трохи завара трав. Це притуплює відчуття голоду до появи можливості поїсти.

У будь-якому випадку краще випивати за півгодини перед їжею півсклянки води або завару трав. А після їжі, випиваючи воду або завар трав і промиваючи рот і стравохід, слід обмежувати її кількість, щоб уникнути розведення шлункового соку і погіршення травлення.

4. Тверду їжу — пий, а рідку — їж

В процесі травлення взаємодія їжі зі слиною має важливе значення. Слина — це активні біохімічне речовина, абсолютно необхідне для повноцінного переварювання їжі. І для того, щоб воно виділялося і брало участь у процесі травлення, тверду їжу потрібно пережовувати до стану рідкої суміші зі слиною, без решти непережеванними шматочками їжі. А рідку їжу (молоко, супи, компоти, соки, відвари трав тощо) не потрібно поспішати ковтати, а спочатку робити «дегустаційні» руху мовою і щелепою, змішуючи їжу зі слиною. Лише після цього можна її ковтати.

Запивання їжі водою не замінює травної функції слини, розбавляє шлунковий сік і не сприяє нормальному травленню.

5. Насолоджуйся порожнім животом

Жити потрібно, зберігаючи спокій. І коли їси — не потрібно поспішати або прагнути з’єднання їсти побільше, навіть якщо їж делікатес. Їжа повинна залишатися у роті до тих пір, поки відчувається її смак. Така техніка дозволяє отримати максимум смакових відчуттів з мінімуму їжі. Користуючись цією технікою, можна, з одного боку, довго насолоджуватися смаковими відчуттями і, з іншого боку, насичуватися третьою частиною звичної кількості їжі. Так як насичення центрів мозку залежить від кількості одержуваних сигналів від рецепторів ротової порожнини, зубів та ін., а не від відчуття повноти шлунку. Така техніка дозволяє уникнути переїдання, зашлакованості і ожиріння.

6. Не ганяйся за двома зайцями

Ті, що робиться без відволікання уваги, виконується набагато більш якісно, ніж тій, що супроводжується «паралельної» діяльністю.

Не потрібно поєднувати їжу з чимось, що відволікає увагу від неї. Наприклад, із читанням, бесідою, переглядом телевізора і т. п. При відволіканні уваги центри мозку не отримують достатня інформаційних сигналів про якості і кількості споживаної їжі. Це призводить до ненаситності, неякісного пережовування, неправильне поєднання продуктів і переїдання з усіма витікаючими наслідками.

Під час їжі потрібно думати про їжу, про її чудових якостях, користь і насолоду, даруемом нею, отримуючи радість і максимум позитивних емоцій. Прийом їжі — це неподільний ритуал, молитва Вищому Ідеалу.

7. Ранок починається ввечері

Не потрібно їсти менше ніж за 4 години перед сном. А краще — за 7 годин перед сном. Багатьом це здасться дивним. Але для такої пропозиції є ряд серйозних підстав.

По-перше, їжа нормально перетравлюється і рухається в шлунку і кишечнику, тільки поки людина не спить і рухається. А головне — поки його тіло знаходиться у вертикальному положенні, напрямок гравітаційної складової сприяє легкому рухові їжі в кишечнику. Якщо ж їсти перед сном, то під час сну, коли всі процеси життєдіяльності загальмовуються, гравітаційна складова, спрямована перпендикулярно по відношенню до тіла людини, що лежить не допомагає руху їжі в кишечнику, що призводить до її застою і бродінню, зашлаковыванию організму, утворення на стінках кишечника калових каменів, збільшення обсягу кишечника і живота, погіршення перистальтики кишечника, розвитку захворювань органів травлення, поганого сну і недостатнього відновлення за ніч. А вранці — до важкого пробудження, набряклості, неприємного запаху з рота і інших ускладнень.

І по-друге, пропоноване годину прийому їжі перед сном пов’язано з дійсною швидкістю перетравлення тих або інших продуктів харчування. Вуглеводна їжа (овочі, фрукти, злаки і т. д.) повністю перетравлюється і проходити через кишечник приблизно за 4 години. А білкова їжа ( м’ясо, бобові, горіхи і т. д.) — за 7 годин.

Взагалі, для стимулювання потужного обміну речовин, підвищення витривалості, фізичної сили, зміцнення здоров’я і збільшення тривалості життя найкращим є харчування один раз на день — вдень.

Ні одній людині, якщо він не хворий або не «покалічений» цивілізованими звичками, не захочеться їсти вранці відразу після сну. Слабка потреба в їжі може з’єднання явитися не раніше ніж через годину після пробудження, але вона і близько не схожий на голод, який по-справжньому набирає чинності не раніше ніж через 4 години після сну, а то й пізніше. Таке почуття голоду рідко з’єднання являється до сну. А ті, що змушує людей бути постійно «стурбованими їжею», є, як правило, не голодом, а реакцією на стреси в сучасних умовах життя.

8. Не муч себе

Насильство по відношенню до себе так само згубно, як і по відношенню до інших.

Ніколи не слід робити «різких рухів» в житті, і набагато корисніше пом’якшувати контрасти.

Якщо виникла необхідність змінити звичний раціон харчування і виключити з нього якісь продукти, то краще це робити плавно і поступово, щоб обмін речовин встиг перебудуватися і зменшилася «тиск» звичок.

Ніколи не потрібно обмежувати свої звички, шляхом жорстких вольових заборон та придушення (насильства). Такий підхід спрямований на боротьбу з наслідком, а не з причиною.

Вольовий заборона не усуває коренів звичок (пристрастей), а навпаки — живити і зміцнює їх. Коли він діє проти звички, то (дія дорівнює протидії) блоки в пам’яті, що зберігають «атрибути» звички, живляться енергією уваги і посилюються. Це веде до зростання сили бажання з’єднання їсти заборонений продукт (подібно води річки, на якій поставили дамбу, а її джерело не висох). Такий хибний підхід рано чи пізно призведе до «вибуху» і переїдання забороненого продукту в кількості, значно більшому, ніж якщо б чоловік продовжував його їсти, як звичайно.

Звички містяться в пам’яті. Насамперед, слід діяти на рівні управління увагою.

Якщо увагу повертається до блоків пам’яті, що містить чуттєву інформацію про смак продуктів, до яких сформована звичка (або пристрасть), то його треба спокійно, м яко и ненав’язливо відволікати від цих блоків і переключити на щось інше, без залишку спогадів. Без підживлення енергією уваги інформація в пам’яті послаблюється і згасає (джерело річки висихає). Так потрібно поступово заміщати були в пам’яті старі звички новими, містять інформацію про те, що ця їжа — не для вас і вона взагалі не їстівна, як солома або земля. Такі зміни у свідомості вимагають деякого часу й активного самовиховання, альо це вірний шлях до успіху.

9. Чистота — ознака божественності

Для збереження здоров’я необхідно підтримувати не тільки зовнішню, але і внутрішню чистоту, що значною мірою залежить від якості їжі і води, а також від процесів природного і спеціального очищення організму.

Будь-який власник машини добре розуміє, що її робота залежить від чистоти бензину, масла і повітря в двигуні. І звичайно ж, знає, що моторесурс прямо залежить від вмісту чужорідних часток у маслі картера двигуна, а його потужність визначається якістю бензину. Але ось те, що людський організм точно так само потребує чистому паливі, змащення і регулярної профілактичної чищенні, багатьом чомусь зрозуміти дуже важко. Вони курять, п’ють, вживають наркотики, розтрачуючи життєву силу через секс, їдять продукти, які з природних критеріями не є їжею взагалі, і т. д. Їм ніколи або лінь. Їм просто ніколи любити себе, але зате є коли прагнути до того, що престижно (але нерозумно). А адже живого організму потрібно набагато менше, ніж машині, тому що він набагато більш економічний і сам бореться за себе. Він має механізми самоочищення і самовідновлення. І якщо йому хоча б не заважати, то міняти деталі не доведеться багато років. А якщо йому трішечки допомагати, то він буде служити вірою і правдою» до глибокої старості.

У Традиції Йоги накопичений багатий досвід очисних заходів для відновлення, оздоровлення і зміцнення організму, який у Світі запозичують всі, хто займається оздоровленням, — від одинаків-ентузіастів до найбільших медичних корпорацій, які культивують методи реабілітації. В даний час вже видано безліч спеціальної та популярної літератури, де можна знайте відповіді на всі питання з приводу спеціальних методів очищення організму.

Що ж стосується природного самоочищення організму, то потрібно запровадити регулярне правило здійснювати щотижня повне голодування від 24 до 48 годин. У цей період усі органи травлення добре відпочивають, самоочищаються і відновлюються. Це голодування краще проводити у вихідні дні, коли є можливість унікати стресових ситуацій і контролювати стан психіки, тобто бути спокійним. З метою кращого очищення і нормалізації обміну речовин голодування можна супроводжувати питтям води або заваров трав.

У спеціальних випадках голодування може бути «сухим», тобто без пиття зовсім.

Якщо організм дуже зашлакований і послаблений, є захворювання внутрішніх органів та обмін речовин уже порушений, то виправити це можна тривалим голодуванням — від 3 до 50 днів. Але це можна робити тільки після попередньої детальної теоретичної підготовки та під керівництвом фахівців.

Говорячи про чистоту їжі і чистоті свідомості, потрібно пам ” ятати не тільки про чистоту продуктів харчування, але й про чистоту способів добування їжі. Від цього залежить чистота «тонких» причинно-наслідкових планів людського буття.

10. Що ти їси — то ти і є

Організм формується з тих елементів, які до нього надходять. І він набуває якості цих елементів.

Їжте тільки свіжу, чисту, приємну на смак, живу, вітамінну та повну енергії їжу. Забудьте про ті, що на Заході люди з досвідом вже давно називають «джанк фуд» («сміттєвою їжею»), — про всіх цих чіпсах, гамбургерах, консервованих сосисках, майонезах і т. п.

Нерозумно прагнути вживати якомога більших кількостях дорогі і дефіцитні, а значити, «престижні» продукти. Адже при цьому харчується не організм, а самостверджується почуття власної винятковості. Користі для організму від таких продуктів, як правило, ніякої, частіше — одна шкода.

Вже багато в світі почали розуміти, що по-справжньому престижно — бути здоровим і сильним, виглядати красивим і завжди добре себе почувати.

Керуючи раціоном харчування, можна свідомо впливати на формування свого тіла, стан почуттів, свідомість і причинно-наслідкові зв’язки (Частку). Це факт, перевірений століттями і практичним досвідом багатьох натуралістів.

11. Не поєднуй несумісне

Перетравленням різних продуктів відбувається за рахунок різних біохімічних реакцій: кислотних або лужних. Поєднання таких продуктів в одному прийомі їжі призводить до кислотно-лужної нейтралізації і утворення непотрібних солей, що істотно ускладнює процес травлення.

Для того щоб уникнути подібних явищ, слід враховувати сумісність продуктів в одному прийомі їжі. Для цього розроблено безліч спеціальних теорій сумісності. В якості прикладу пропонується таблиця сумісності продуктів:

 1. Крохмалисті овочі: картопля, стара морква, стара буряк, гарбуз, ріпа, бруква тощо
 2. Злаки: зерна, крупи, борошно і продукти з її змістом, пророслі злаки.
 3. Некрохмалисті овочі: трави, молоді коренеплоди, білі коріння, капуста, салат, редис, редька, помідори, огірки і т. п.
 4. Білкові продукти: бобові, горіхи, яйця, ікра та ін
 5. Свіжі ягоди і фрукти.
 6. Молочні продукти, крім топленого масла.
 7. М’ясо і риба (бажано з раціону поступово виключити).
 8. Рослинні жири і топлене масло.
 9. Дині і банани.
 10. Шоколад і какао (в обмежених кількостях при великих витратах енергії).
 11. Сухофрукти.

12. «Догм немає» — говорити догма перша

Визначаючи режим і раціон харчування, слід, звичайно, враховувати всі вищевикладені приписи і правила, але ніколи не слід забувати орієнтуватися насамперед на хороше самопочуття і керуватися інтуїтивним чуттям здорового глузду

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України