Як я відключився від залежності від соцмереж – досвід Річарда Бренсона

Не забувайте, що ми управляємо технологіями, а не вони – нами.

“Дуже легко пропустити в житті щось важливе, поки зайнятий переглядом вмісту екрану телефону,” – пише Річард Бренсон.

Тож давайте відкладемо телефони і спробуємо ігнорувати соціальні мережі цілих 24 години.

Разом з Virgin.com і багатьма іншими я беру участь в національному дні без мережі, коли всі ми влаштовуємо собі цифровий детокс. Це значить не писати і не дивитися в соціальні мережі протягом доби.

Відключитися від гаджетів і налагодити зв’язок з собою і близькими – дуже цінно. З подібного досвіду можна також отримати інший, ще більш важливий посил. Його суть в тому, що всі ми повинні більш усвідомлено ставитися до життя. Я дійсно вірю, що бути в моменті – основоположний принцип для щастя і успіху. А бути постійно приклеєним до телефону – погано для стосунків. Я завжди намагаюся сфокусувати увагу на людині, поруч з якою перебуваю. Коли я на зустрічі, то слухаю і роблю нотатки. Коли перебуваю за обіднім столом, то спілкуюся з сім’єю. Я люблю технології, але повідомлення або твіт не замінять справжнього спілкування.

У нас в компанії ми також часто говоримо про важливість відключення від онлайн-сервісів – щосереди практикуємо власний цифровий детокс, коли всі закривають поштові клієнти на годину. У цей час ми заохочуємо співробітників говорити один з одним. Я побачив безліч переваг в такій співпраці – команда влаштовує регулярні спільні ланчі та обговорення, а ще з’явився біговій клуб, який працює щосереди.

Раджу кожному знайти таке хобі, яке змусить відключитися від гаджетів і вийти на вулицю

Якщо вам важко бути в моменті через стрес або надмірне навантаження, не бійтеся зробити паузу і перезавантажитися. Всім нам потрібен час на відпочинок. Я люблю ходити в походи, кататися на велосипеді й займатися серфінгом. Так я відчуваю зв’язок з природою і отримую заряд енергії. Раджу кожному знайти таке хобі, яке змусить відключитися від гаджетів і вийти на вулицю – навіть якщо це просто прогулянка парком із собакою. Це відмінний спосіб поліпшити настрій і відчути контроль над ситуацією.

Коли ви в моменті, то помічаєте дійсно важливі речі. Для мене це – тримати онуків за їх маленькі ручки, спостерігати за фламінго в сутінках, слухати, як сім’я сперечається про щось за обідом, відчувати запах дощу і вітру. Мені б не хотілося пропустити все це лише тому, що я писав би твіт або відправляв би лист.

Не потрібно забувати, що ми управляємо технологіями, а не вони – нами.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh