Кулінарія

Як дегустувати пиво

Как дегустировать пиво
Дегустація пива може бути дуже корисна. Серйозні дегустатори на кожному етапі роблять записи, щоб потім краще зрозуміти напій і порівняти його з іншими. При цьому вони звертають увагу на наступні моменти.

1. Розлив
Как дегустировать пиво
Якщо ви наливаєте собі пиво самі, лийте його так, щоб воно стікало по стінці гуртки. Не поспішайте, тому що при наливанні пива в келих утворюється піна. Товщина піни повинна бути дорівнює ширині двох пальців від верху келиха.

Деякі види пива дають осад дріжджів на дні пляшки. Облог потрібно пити теж, тому перед розливом пляшку необхідно збовтати круговими рухами.

2. Зовнішній вигляд напою

Зверніть увагу, товста або тонка вийшла піна. При цьому її колір може варіюватися від чисто білого до світло-коричневого.

Вивчіть зовнішній вигляд самого пива. Подивіться його на світло і дізнайтеся, воно прозоре або мутне.

3. Аромат

Понюхайте пиво. Світлі сорти зазвичай більш пахучі, ніж темні. При цьому можна вловити пахощі смаженого зерна, шоколаду або кави. Деякі види можуть видавати аромат спецій або фруктів. Імбирне пиво. Кореневе пиво. Шоколадне пиво.
Как дегустировать пивоКак дегустировать пивоКак дегустировать пиво
Перед першим ковтком три рази втягніть носом аромат. Не поспішайте. Вдихайте повільно, намагаючись вловити як можна більше відтінків аромату.

4. Перший ковток

При першому ковтку не поспішайте пиво якнайшвидше проковтнути. Потримайте його в роті і відзначте свої початкові відчуття при попаданні напою в рот. Подумайте, солодкувате воно гірке або нейтральне. Смак деяких видів може бути дуже складним. Різниця в смаку між першим і останнім ковтком може бути величезною.

5. Текстура

Текстура пива – це ті, як фізично воно відчувається в роті. Воно може бути шовковисто-сухим, в’язання язким, водянистим або ігристим. Текстура – дуже важлива характеристика пива.

6. Післясмак

Після того, як проковтнете напій, зачекайте появи післясмаку. В деяких випадках воно може мати відтінки гіркого хмелю, а в деяких – солодкуватого солоду.
Как дегустировать пиво
Перед тим, як перейти до наступного глотку, запишіть всі свої спостереження. При іншому ковтку перевірте свої записи і внесіть зміни, якщо ваші відчуття після іншого ковтка інші.

Поради:

– Не дегустуйте нове пиво з їжею або після їжі. Справжнього смаку напою ві при цьому не відчуєте.

– Сір і крекер – ідеальні закуски під пиво, але й вони значно вплинуть на його смак, тому при дегустації їх є, не слід.

– Перед тим, як почати дегустувати пиво, прополощіть рот чистою водою.

– Якщо вас чекає дегустація декількох видів пива, орієнтуйтеся на колір – пробуйте від світлого до темного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

11 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.