Авторські статтіЗдоров'я

Як цукор впливає на мозок

Як цукор впливає на наш мозок і наше тіло? Звичайно, ми всі знаємо, як жорстоко цукор обходитися з нашої талією, але те, що він ще й поневолює мозок – це вам навряд чи відомо. Цукор не так вже «солодкий»: він не тільки викликає ожиріння і діабет; виявляється, його надлишок в раціоні харчування пов’язаний із зміненим функціонуванням головного мозку, включаючи погіршення пам’яті та когнітивної діяльності. Що вам потрібно знати, щоб рішуче урізати його споживання?

По-перше, не всі види цукру настільки шкідливі, адже наш організм переробляє велику частину споживаної їжі в цукор. Хороший цукор або глюкоза, що надходить з вуглеводів, таких як хліб і макаронні вироби. Глюкоза живити клітини, в тому числі і клітини мозку. Другий тип цукру – фруктоза з фруктів і овочів. В цілому, фруктоза нешкідлива, але тільки не тоді, коли нею «заправлені» безалкогольні напої, мед та інші оброблені харчові продукти, як приправи і заправки для салатів. А ще фруктоза не стимулює такі гормони, як інсулін, який необхідний для повноцінної життєдіяльності.

Самий страшний ворог – це рафінований білий цукор, здатний натворити багато лиха.

1. Цукор викликає звикання

Маленький шматочок цукру моментально стимулює мозок виділяти дофамін, природна хімічна речовина і потужний мотиватор до дій. Саме він змушує алкоголіків і наркоманів активно шукати чергову дозу.

2. Цукор прискорює старіння шкіри

Не потрібно списувати зморшки і в’ялість шкіри на вплив сонця. Все набагато простіше – надлишок цукру руйнує колаген і еластин, чому клітини уповільнюють своє відновлення. Єдина боротьба з передчасними зморшками – це зведення споживання цукру до мінімуму або повна відмова від нього.

3. Цукор виводить з ладу наш «датчик» переїдання

Набір ваги – це теж витівки цукру. Лише нещодавно вчені з’ясували, що любов до солодкого гальмує роботу анорексигенну окситоцинової системи мозку – саме так називається вбудований в нас «датчик», не дає нам передати і викликає почуття насичення. Коли цей «датчик» ламається (не без допомоги цукру), наш мозок перестає сигналізувати про те, що ми ситі.

4. Цукор знижує наш BDNF-фактор

Нейротрофічний фактор головного мозку (BDNF) допомагає нам з навчанням та формуванням нових спогадів. Коли рівень BDNF низький, ми, що називається, починаємо гальмувати і не можемо зятовувати і вивчати нові речі. Наша пам’ять погіршується. Деякі дослідження навіть виявили зв’язок між низьким коефіцієнтом BDNF і хворобою Альцгеймера, депресією і деменцією.

5. Відмова від цукру викликає реальну ломку

Повне виключення цукру з раціону харчування може викликати аналогічну реакцію, як відмова від наркотиків – у людини можуть розвинутися тривожні реакції і тремор. Найефективніший спосіб вирватися з цукрового полону – це змінити харчування, а точніше поступово знижувати споживання «білого вбивці», а потім і зовсім від нього відмовитися

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України