Як цукор впливає на мозок

Як цукор впливає на наш мозок і наше тіло? Звичайно, ми всі знаємо, як жорстоко цукор обходитися з нашої талією, але те, що він ще й поневолює мозок – це вам навряд чи відомо. Цукор не так вже «солодкий»: він не тільки викликає ожиріння і діабет; виявляється, його надлишок в раціоні харчування пов’язаний із зміненим функціонуванням головного мозку, включаючи погіршення пам’яті та когнітивної діяльності. Що вам потрібно знати, щоб рішуче урізати його споживання?

По-перше, не всі види цукру настільки шкідливі, адже наш організм переробляє велику частину споживаної їжі в цукор. Хороший цукор або глюкоза, що надходить з вуглеводів, таких як хліб і макаронні вироби. Глюкоза живити клітини, в тому числі і клітини мозку. Другий тип цукру – фруктоза з фруктів і овочів. В цілому, фруктоза нешкідлива, але тільки не тоді, коли нею «заправлені» безалкогольні напої, мед та інші оброблені харчові продукти, як приправи і заправки для салатів. А ще фруктоза не стимулює такі гормони, як інсулін, який необхідний для повноцінної життєдіяльності.

Самий страшний ворог – це рафінований білий цукор, здатний натворити багато лиха.

1. Цукор викликає звикання

Маленький шматочок цукру моментально стимулює мозок виділяти дофамін, природна хімічна речовина і потужний мотиватор до дій. Саме він змушує алкоголіків і наркоманів активно шукати чергову дозу.

2. Цукор прискорює старіння шкіри

Не потрібно списувати зморшки і в’ялість шкіри на вплив сонця. Все набагато простіше – надлишок цукру руйнує колаген і еластин, чому клітини уповільнюють своє відновлення. Єдина боротьба з передчасними зморшками – це зведення споживання цукру до мінімуму або повна відмова від нього.

3. Цукор виводить з ладу наш «датчик» переїдання

Набір ваги – це теж витівки цукру. Лише нещодавно вчені з’ясували, що любов до солодкого гальмує роботу анорексигенну окситоцинової системи мозку – саме так називається вбудований в нас «датчик», не дає нам передати і викликає почуття насичення. Коли цей «датчик» ламається (не без допомоги цукру), наш мозок перестає сигналізувати про те, що ми ситі.

4. Цукор знижує наш BDNF-фактор

Нейротрофічний фактор головного мозку (BDNF) допомагає нам з навчанням та формуванням нових спогадів. Коли рівень BDNF низький, ми, що називається, починаємо гальмувати і не можемо зятовувати і вивчати нові речі. Наша пам’ять погіршується. Деякі дослідження навіть виявили зв’язок між низьким коефіцієнтом BDNF і хворобою Альцгеймера, депресією і деменцією.

5. Відмова від цукру викликає реальну ломку

Повне виключення цукру з раціону харчування може викликати аналогічну реакцію, як відмова від наркотиків – у людини можуть розвинутися тривожні реакції і тремор. Найефективніший спосіб вирватися з цукрового полону – це змінити харчування, а точніше поступово знижувати споживання «білого вбивці», а потім і зовсім від нього відмовитися

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh