Як цукор впливає на наш мозок і наше тіло? Звичайно, ми всі знаємо, як жорстоко цукор обходитися з нашої талією, але те, що він ще й поневолює мозок – це вам навряд чи відомо. Цукор не так вже «солодкий»: він не тільки викликає ожиріння і діабет; виявляється, його надлишок в раціоні харчування пов’язаний із зміненим функціонуванням головного мозку, включаючи погіршення пам’яті та когнітивної діяльності. Що вам потрібно знати, щоб рішуче урізати його споживання?
Самий страшний ворог – це рафінований білий цукор, здатний натворити багато лиха.
1. Цукор викликає звикання
Маленький шматочок цукру моментально стимулює мозок виділяти дофамін, природна хімічна речовина і потужний мотиватор до дій. Саме він змушує алкоголіків і наркоманів активно шукати чергову дозу.
2. Цукор прискорює старіння шкіри
Не потрібно списувати зморшки і в’ялість шкіри на вплив сонця. Все набагато простіше – надлишок цукру руйнує колаген і еластин, чому клітини уповільнюють своє відновлення. Єдина боротьба з передчасними зморшками – це зведення споживання цукру до мінімуму або повна відмова від нього.
3. Цукор виводить з ладу наш «датчик» переїдання
Набір ваги – це теж витівки цукру. Лише нещодавно вчені з’ясували, що любов до солодкого гальмує роботу анорексигенну окситоцинової системи мозку – саме так називається вбудований в нас «датчик», не дає нам передати і викликає почуття насичення. Коли цей «датчик» ламається (не без допомоги цукру), наш мозок перестає сигналізувати про те, що ми ситі.
4. Цукор знижує наш BDNF-фактор
Нейротрофічний фактор головного мозку (BDNF) допомагає нам з навчанням та формуванням нових спогадів. Коли рівень BDNF низький, ми, що називається, починаємо гальмувати і не можемо зятовувати і вивчати нові речі. Наша пам’ять погіршується. Деякі дослідження навіть виявили зв’язок між низьким коефіцієнтом BDNF і хворобою Альцгеймера, депресією і деменцією.
5. Відмова від цукру викликає реальну ломку
Повне виключення цукру з раціону харчування може викликати аналогічну реакцію, як відмова від наркотиків – у людини можуть розвинутися тривожні реакції і тремор. Найефективніший спосіб вирватися з цукрового полону – це змінити харчування, а точніше поступово знижувати споживання «білого вбивці», а потім і зовсім від нього відмовитися