Здоров'я

Я цілий місяць пив тільки воду й нічого більше! Ось 10 речей, які я дізнався

Весь лютий Кріс Бейлі пив тільки воду в якості експерименту з підвищення продуктивності. Ось його розповідь:

Я не пив кави перед тренуванням, не пив чай опівдні, не пив червоне вино на День Валентина і ніякого алкоголю на день народження моєї дівчини. Самим незвичайним, що я пив весь місяць була чашка гарячої води з лимоном.

Ось 10 уроків, які я засвоїв, коли пив тільки воду протягом цілого місяця!

10. Кожен день ви випиваєте цілих 400 калорій!

Середньостатистична людина випиває щодня цілих 400 калорій!

Досить простої арифметики, щоб порахувати, як вживання більшої кількості води допоможе вам скинути вагу. Щоб втратити близько 450 г ваги, вам потрібно спалити (або недобрати) 3500 калорій, хоча ця цифра залежить від швидкості вашого метаболізму і від того, як багато рідини і м’язової тканини ви втрачаєте, коли знижує калорійність свого раціону.

Це означає, що якщо ви п’єте тільки воду (або напої без калорій), то через 9 днів ви втратите приблизно 450 г ваги. Це дорівнює кількості калорій, що ваше тіло спалює на пробіжці з швидкістю 8 км/год за 30 хвилин щодня протягом 9 днів!

9. Усвідомте 8 тригерів, які спонукають вас пити.

Я думаю, один з ключових факторів у зміні ваших звичок — це усвідомлення того, що рухає вашою поведінкою. Витратьте секунду, щоб запитати себе, чому вас тягне випити щось, крім води, — це хороший спосіб змусити собі вживати більш корисні напої.

Завжди є причина, чому ви п’єте конкретний напій або чому ви п’єте занадто багато протягом дня, і варто задуматися, чи йде це на користь здоров’ю чи ні.

8 причин, чому ви п’єте інші напої, окрім води:

 • Соціальна (наприклад, на вечірці або замовляєте кави за компанію з ким-небудь).
 • Для отримання енергії (напої з кофеїном або цукром).
 • Для задоволення (наприклад, холодне пиво після довгого робочого дня).
 • Поживна (пиття води для насичення організму рідиною).
 • Для здоров’я (наприклад, протеїнові коктейлі або фруктові смузі).
 • Із-за залежності (наприклад, ви звикли до кофеїнових або солодких напоїв).
 • Для насолоди (наприклад, ви вирішили розпити колекційну пляшку червоного вина).
 • Для розслаблення (наприклад, чашка трав’яного чаю ввечері).

Коли вам приходити в голову думка випити щось корисне для себе, можливо, існує замінник, який задовольнить вашу потребу точно так само, але без шкоди для здоров’я.

Я целый месяц пил только воду и ничего больше! Вот 10 вещей, которые я узналA Life Of Productivity

8. Кофеїн допомагає займатися фізкультурою.

Згідно з дослідженнями, кофеїн значно підвищує продуктивність як аеробних, так і силових тренувань:

 • Було доведено, що кофеїн підвищує кількість жирних кислот у крові, що дозволяє людям довше бігти або крутити педалі, а отже, значно підвищує витривалість в таких видах спорту, як біг і велоспорт.
 • В одному дослідженні важкоатлети виконали набагато більше повторень, ніж учасники, які приймали плацебо, а також повідомили, що суб’єктивно відчували себе менш втомленими і, що найцікавіше, були не проти незабаром повторити тренування ще раз.

Хоча дослідники не прийшли до певного висновку щодо того, скільки конкретно кофеїну варто вживати перед тренуванням, я зазвичай вживаю 100-150 мг кофеїну разом з напоєм, який п’ю перед фізичними вправами. Під час експерименту я помітив, що без кофеїну займатися мені набагато складніше.

Я целый месяц пил только воду и ничего больше! Вот 10 вещей, которые я узналA Life Of Productivity

7. Те, що ви їсте, дуже сильно впливає на рівень вашої енергії.

Кофеїн збільшує кількість енергії, але ви втрачаєте її вже через пару годин. Напої з цукром роблять те ж, але за рахунок різкого підвищення рівня цукру в крові. Алкоголь пригнічує вас, і хоча він допомагає дива креативніше, я наполягаю на тому, що всі позитивні ефекти зводяться нанівець, оскільки ви втрачаєте концентрацію і відчуваєте себе збитим з пантелику.

Під час експерименту я був здивований тим, наскільки стабільним ставши рівень моєї енергії після того, як я усунув зі свого раціону кофеїн, цукор і алкоголь. Озираючись назад, я бачу, що це підвищило мою продуктивність.

6. Їжа також має дуже сильний вплив на рівень енергії.

Як і питво, їжа сильно впливає на енергію. В ході експерименту, коли я відкинув усі кофеїнові, солодкі і алкогольні напої з раціону, я зміг зрозуміти, як їжа сама по собі впливає на мою енергію.

Цікаво, що в ході експерименту я знайшов кілька способів вживання їжі, які давали мені значно більше енергії:

 • Їжте меншими порціями і частіше. Я думаю, найефективніший спосіб отримати більше енергії з їжі, — це їсти меншими порціями і частіше. Думайте про свої запаси енергії, як про вогонь, який горить весь день. Набагато простіше підтримувати вогонь, коли ви частіше підкидають в нього дрібних дрівець, ніж коли за один раз кидаєте п’ять великих колод.
 • Тримайтеся подалі від солодкої їжі, яка збільшує рівень цукру в крові, а потім приводить вас в занепад.
 • Зменшіть оберти. Вашому мозку потрібно 20 хвилин, щоб зрозуміти, що тіло сито, так що зменшіть оберти! Коли ви їсте занадто багато за один раз, ви спочатку збільшити рівень енергії, а потім видихаєтесь раніше часу, що позначається на концентрації і продуктивності протягом дня.
 • Постійно запитуйте себе, чи голодні ви. Під час експерименту я постійно запитував себе, чи голодний я, і це захищало мене від імпульсивного бездумного переїдання.

5. Кава і чай так само насичують організм рідиною, як вода.

Кофеїнові напої, такі як чай або каву, зазвичай вважаються обезводнювальними, але для мене цей міф розвінчаний; виходить, проносний ефект (надається кофеїном) не заважає насичення водою.

При цьому алкоголь дійсно зневоднює, і експерти рекомендують випивати хоча б дорівнює кількості алкоголю кількість води. Але це не так з кофеїновими напоями, особливо якщо ви п’єте їх регулярно.

4. Не забувайте бути вдячним за все, що у вас є.

Є речі у вашому житті, такі як електрика або інтернет, які настільки стали частиною вашої повсякденності і увійшли у звичку, що ви можете навіть забувати про їх існування, поки вони раптом не пропадають.

Пити одну воду цілий місяць було здійсненним завданням, але я виразно нудьгував по всім іншим напоям, які сприймав як належно до початку експерименту. Коли я змусив себе виключити їх зі свого життя, я пошкодував, що не був вдячний за них, коли вживав їх щодня.

3. Вода порівнянна з сексом по своїй красі.

Лише кілька плюсів вживання більшої кількості води:

 • Вода збільшує швидкість обміну речовин. Якщо з ранку ви першим ділом п’єте воду, це підвищує ваш метаболізм на 24% на 90 хвилин!
 • Вода допомагає думати. Мозок на 75% складається з води, а більшу кількість води дає мозку більше палива для роботи.
 • Ви будете менше їсти, так як вода знижує апетит.
 • Вода допомагає організму виводити токсини і шлаки.
 • Вода знижує ризик багатьох захворювань, включаючи рак сечового міхура і товстої кишки.
 • Вода покращує зовнішній вигляд. Вода зволожує шкіру, роблячи її свіжою, м’якою, блискучою і гладкою. Вона також допомагає позбутися від зморшок.
 • Вода економить гроші! Я люблю жити економно, і в останньому місяці я витратив набагато менше грошей на походи в кав’ярні, бари та інші місця, коли пив тільки воду.

Я целый месяц пил только воду и ничего больше! Вот 10 вещей, которые я узнал Life Of Productivity2. Щоб стати продуктивніше, вживайте кофеїн стратегічно, а не постійно.

Якщо ви регулярно потребуєте кофеїн, щоб бути продуктивним, ви, швидше за все, щось робите неправильно.

Причина проста: ваше тіло звикає до того кількістю кофеїну, який ви зазвичай вживаєте. Це означає, що якщо ви не п’єте каву регулярно, а потім раптом випиваєте його, ви дійсно відчуєте прилив сил. Але якщо ви випиваєте чашку каву щоранку, тіло звикає, і це стає для неї нормою.

Через деякий час, щоб домогтися потрібного припливу сил, вам потрібно вже дві чашки кави вранці із-за ефекту звикання.

Якщо ви будете вживати кофеїн не постійно, а стратегічно, це допоможе вам зменшити залежність від стимулюючих речовин і бути продуктивніше.

1. Кофеїн підвищує концентрацію, але шкодить креативності.

Кофеїн посилює концентрацію. Він допомагає сфокусуватися на кількох головних справах(замість того, щоб постійно відволікатися на щось нове); це корисно, коли вам потрібно заспокоїтися і зосередитися на одному завданні.

Кофеїн шкодить креативності. Щоб бути максимально креативним, треба дати своєму розуму поблукати якийсь годину. Оскільки кофеїн стимулює вас концентрувати увагу на мінімальній кількості справ або завдань, у вас залишається менше часу на роздуми і пошук альтернативних підходів до вирішення проблеми, і вам складніше відсторонитися від роботи, щоб подивитися на неї з боку.

А ви пробували пити тільки воду?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України