Невідомий світ зафіксовано поблизу нейтронної зірки на відстані близько 800 світлових років від Сонця. Він може повністю змінити всі теорії про освіту та еволюції щільних об’єктів, які залишаються після вибуху наднових.
Астрономи з Університету штату Пенсільванія в США у співпраці з турецькими колегами вивчають новий таємничий джерело інфрачервоного світла, широко розходиться від нейтронної зірки в космосі додавши ще одне дивне явище до таємниць космосу. Незрозумілий джерело в інфрачервоному тепловому діапазоні виявив телескоп Hubble. За словами вчених, ця особлива нейтронна зірка, яка входити до складу Чудової сімки об’єктів з сильним магнітним полем, із-за чого їхня температура значно вище теоретично належною.
Інфрачервоне випромінювання широко розповсюджується навколо цієї зірки – майже на 200 астрономічних одиниць. Сама зірка не може бути джерелом такого потужного потоку світла, а тому за нею повинно бути щось ще, впевнені вчені. Не виключено, що випромінювання утворює великий диск зворотного аккреції з пилку, який сформувався після вибуху наднової, і здатний зупинити рух нейтронної зірки: «Якщо наявність такого диска підтвердиться, це може змінити наше спільне розуміння еволюції нейтронних зірок». Також астрономи припускають, що світіння утворює туманність, яка сформувалася вітром пульсара після вибуху наднової – його частинки є джерелом синхротронного випромінювання.
Надалі астрономи мають намір детально дослідити нейтронні зірки, для чого у 2021 році на орбіту виведуть новий телескоп імені Джеймса Вебба. Майбутні дослідження можуть повністю змінити уявлення про формування і життя нейтронних зірок, і краще вивчити їх еволюцію.