Hubble сфотографував зоряні ясла в Малій Магеллановій Хмарі

Наймогутнішому космічному телескопу Hubble вдалося сфотографувати туманність NGC 346 в Малій Магеллановій Хмарі. Як повідомляється на офіційному інтернет-порталі NASA, ця туманність є чимось на зразок «зоряних ясел», в яких з газу зароджуються планети.

За словами вчених NASA, завдяки отриманих знімків від Hubble вдалося встановити, що в даній частині Малого Магелланової Хмари існує місце зародження нових зірки, щось схоже на «зоряну колиску». Мова йде про туманності NGC 346. У ній є багато молодих блакитних зірок, які створюються з газу. Останній руйнується із-за впливу гравітаційних сил. Найменші зірки в NGC 346 мають масу, яка тільки в два рази менше маси нашого Сонця.

Варто відзначити, що Hubble являє собою автоматичний апарат, який знаходиться на орбіті Землі. Телескоп у 80-ті створювали і запускали в космос фахівці з NASA і ESA. Тільки Конгрес США витратив на нього близько 40 мільйонів доларів.

На роботу Hubble впливає атмосфера, тому його можливості в 7-10 разів перевищують можливості такого ж аналогічного телескопа, який знаходиться на Землі. Пробуде Hubble в космосі приблизно до 2030 року.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh