Наймогутнішому космічному телескопу Hubble вдалося сфотографувати туманність NGC 346 в Малій Магеллановій Хмарі. Як повідомляється на офіційному інтернет-порталі NASA, ця туманність є чимось на зразок «зоряних ясел», в яких з газу зароджуються планети.
За словами вчених NASA, завдяки отриманих знімків від Hubble вдалося встановити, що в даній частині Малого Магелланової Хмари існує місце зародження нових зірки, щось схоже на «зоряну колиску». Мова йде про туманності NGC 346. У ній є багато молодих блакитних зірок, які створюються з газу. Останній руйнується із-за впливу гравітаційних сил. Найменші зірки в NGC 346 мають масу, яка тільки в два рази менше маси нашого Сонця.
Варто відзначити, що Hubble являє собою автоматичний апарат, який знаходиться на орбіті Землі. Телескоп у 80-ті створювали і запускали в космос фахівці з NASA і ESA. Тільки Конгрес США витратив на нього близько 40 мільйонів доларів.
На роботу Hubble впливає атмосфера, тому його можливості в 7-10 разів перевищують можливості такого ж аналогічного телескопа, який знаходиться на Землі. Пробуде Hubble в космосі приблизно до 2030 року.