Християнська проповідниця вбита в Нігерії

Християнська асоціація Нігерії (ХАН) рішуче засудила вбивство християнської проповідниці, яке сталося в столиці країни Абуджі. За попередніми відомостями, злочин могли скоїти ісламські екстремісти.

Тіло Юніс Еліші, дияконіси євангельської церкви “Відкуплені Божественним Пастирем”, зі слідами насильницької смерті, було знайдено кілька днів тому в Кубві – одному з районів Абуджі.

Щоранку Юніс вставала дуже рано – близько п’ятої години – і ходила по навколишніх кварталах, проповідуючи про Христа. 9 липня під час такої проповіді її жорстоко вбили – перерізали горло і завдали удари кинджалом в живіт. Як повідомили в поліції, вбивці підклали під голову своєї жертви Біблію, яку вона весь час носила з собою. Поруч лежали мегафон, який використовувала Юніс, і її мобільний телефон.

23 липня Юніс, у якої залишилося семеро дітей, виповнилося б 42 роки. Її чоловік Олавале Еліша – протестантський пастор. За його словами, у Юніс не було особистих ворогів – він упевнений, що жінка прийняла мученицьку смерть за Христа.

Відповідальність за вбивство ніхто на себе не взяв, проте, за свідченням близьких, раніше сусіди-мусульмани висловлювали обурення в зв’язку з проповідями Юніс.

Влада країни оперативно відреагувала на трагедію: дружина віце-президента республіки Йемі Осінбаджо Долапо через день після злочину відвідала сім’ю вбитої.

Місяцем раніше в центральному штаті Кано була вбита інша християнка – 74-річна Бріджет Агбахеме. Злочин було скоєно прямо на ринку: якийсь мусульманин став здійснювати обмивання прямо перед крамницею Бріджет, а коли вона попросила його відійти в сторону, напав на неї.

Минулого тижня в штаті Насарава був убитий пастор. Йому спочатку відрубали руки, потім ноги, а потім і голову. У вбивстві підозрюють скотарів з народу фульбе. Раніше фульбе зробили цілий ряд нападів на християнські громади на північному сході, півдні і в центрі Нігерії.

У той же час не припиняється насильство по відношенню до християн з боку ісламістів з «Боко Харам» на північному сході країни.

У зв’язку з усім цим ХАН заявила, що вбивство Юніс Еліші демонструє, що «дискримінація немусульман в Нігерії в період правління президент Мухаммаду Бухарі досягла небезпечних масштабів». Напади на християн і бездіяльність влади стали «нестерпними». Християнські лідери закликають керівництво республіки невідкладно розглянути цю проблему, а всіх громадян країни – проявляти терпимість і дотримуватися законів.

Щоб зберегти довіру християн, пишуть лідери ХАН, федеральна влада повинна зробити все можливе, щоб знайти і передати до суду вбивць проповідниці. В іншому випадку ситуація в Нігерії може стати некерованою, йдеться в заяві.

За інформацією сайту Sahara Reportres, через кілька днів після вбивства поліція заарештувала шістьох осіб за підозрою в причетності до цього злочину.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh