Авторські статтіДуховне

Християнська проповідниця вбита в Нігерії

Християнська асоціація Нігерії (ХАН) рішуче засудила вбивство християнської проповідниці, яке сталося в столиці країни Абуджі. За попередніми відомостями, злочин могли скоїти ісламські екстремісти.

Тіло Юніс Еліші, дияконіси євангельської церкви “Відкуплені Божественним Пастирем”, зі слідами насильницької смерті, було знайдено кілька днів тому в Кубві – одному з районів Абуджі.

Щоранку Юніс вставала дуже рано – близько п’ятої години – і ходила по навколишніх кварталах, проповідуючи про Христа. 9 липня під час такої проповіді її жорстоко вбили – перерізали горло і завдали удари кинджалом в живіт. Як повідомили в поліції, вбивці підклали під голову своєї жертви Біблію, яку вона весь час носила з собою. Поруч лежали мегафон, який використовувала Юніс, і її мобільний телефон.

23 липня Юніс, у якої залишилося семеро дітей, виповнилося б 42 роки. Її чоловік Олавале Еліша – протестантський пастор. За його словами, у Юніс не було особистих ворогів – він упевнений, що жінка прийняла мученицьку смерть за Христа.

Відповідальність за вбивство ніхто на себе не взяв, проте, за свідченням близьких, раніше сусіди-мусульмани висловлювали обурення в зв’язку з проповідями Юніс.

Влада країни оперативно відреагувала на трагедію: дружина віце-президента республіки Йемі Осінбаджо Долапо через день після злочину відвідала сім’ю вбитої.

Місяцем раніше в центральному штаті Кано була вбита інша християнка – 74-річна Бріджет Агбахеме. Злочин було скоєно прямо на ринку: якийсь мусульманин став здійснювати обмивання прямо перед крамницею Бріджет, а коли вона попросила його відійти в сторону, напав на неї.

Минулого тижня в штаті Насарава був убитий пастор. Йому спочатку відрубали руки, потім ноги, а потім і голову. У вбивстві підозрюють скотарів з народу фульбе. Раніше фульбе зробили цілий ряд нападів на християнські громади на північному сході, півдні і в центрі Нігерії.

У той же час не припиняється насильство по відношенню до християн з боку ісламістів з «Боко Харам» на північному сході країни.

У зв’язку з усім цим ХАН заявила, що вбивство Юніс Еліші демонструє, що «дискримінація немусульман в Нігерії в період правління президент Мухаммаду Бухарі досягла небезпечних масштабів». Напади на християн і бездіяльність влади стали «нестерпними». Християнські лідери закликають керівництво республіки невідкладно розглянути цю проблему, а всіх громадян країни – проявляти терпимість і дотримуватися законів.

Щоб зберегти довіру християн, пишуть лідери ХАН, федеральна влада повинна зробити все можливе, щоб знайти і передати до суду вбивць проповідниці. В іншому випадку ситуація в Нігерії може стати некерованою, йдеться в заяві.

За інформацією сайту Sahara Reportres, через кілька днів після вбивства поліція заарештувала шістьох осіб за підозрою в причетності до цього злочину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.