Християни Святої Землі засуджують хвилю осквернень храмів

Християни Святої Землі, серед яких і католицькі лідери, висловили занепокоєння відсутністю законних дій проти випадків осквернення і вандалізму освячених місць.

Асамблея католицьких ординаріїв Святої Землі видала заяву, в якій засуджується осквернення та вандалізм католицького храму в Ізраїлі 20 вересня. Деякі особи зазначили, що мова заяви занадто слабка і запитали: «Доки ми будемо залишатись толерантними?». «На жаль, в таких ситуаціях ми відчуваємо наскільки ми є вразливими», – пишуть християни в соцмережах.

Останній випадок відбувся в храмі св. Степана всередині салезіянського монастиря Beit Jamal на заході Єрусалиму. Монастир – відкритий для відвідувачів і загалом має добрі відносини з сусідами-юдеями. Наслідки вандалізму виявили відвідувачі храму – вони побачили розбиту фігурку Марії, розбиті обличчя інших фігур та вітражі, а також розбитий хрест.

Отець-салезіянин Антоніо Скуду, котрий опікується храмом, розповів, що був шокований цим актом: «Я такого навіть не сподівався. Церква – завжди відчинена. Якби ви побачили, що трапилось, то зрозуміли б, що це чинилось з ненависті. Вони все потрощили».

Це вже третій випадок вандалізму в спільноті Beit Jamal за останніх п’ять років.

Речник ізраїльської поліції сказав, що на місці злочину було зібрано докази, і зараз триває розслідування. Він також відкинув звинувачення у неефективності розслідування.

Як інформує радник Асамблеї католицьких ординаріїв Святої Землі, впродовж останнього десятиліття відбулось близько 80 випадків вандалізму християнських храмів та місць. У більшості випадків не було знайдено винуватців.

«Ми отримуємо співчуття і приємні слова від усіх, однак нам вже цього досить. Ми хочемо переконання, а не просто висунення обвинувачень», – говорить радник.

Він також додав, що прем’єр-міністр Бенджамін Нетаньяху ще повинен відповісти на кілька запитів від єпископів стосовно зустрічі для обговорення тривалого вандалізму, інформує Catholic Herald.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh