Подорожі

Греція відкрила кордони для туристів з України – що потрібно мати для подорожі

Уряд Греції дозволив в’їзд з туристичною метою мандрівникам із країн поза межами ЄС, в тому числі для громадян України

Зокрема, рішенням уряду робляться винятки із заборони на в’їзд до Греції громадян третіх країн у будь-який спосіб, включаючи повітряні, морські, залізничні та автомобільні:

– Заборона не поширюється на громадян держав-членів Європейського Союзу (ЄС) та Шенгенської угоди, включаючи їхні подружжя або осіб, з якими вони уклали угоду про спільне проживання, а також їхніх неповнолітніх дітей.
– Заборона не поширюється на постійних мешканців таких країн: Австралія, Північна Македонія, Об’єднані Арабські Емірати, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Ізраїль, Канада, Білорусь, Бахрейн, Нова Зеландія, Південна Корея, Катар, Кувейт, Україна, Руанда, Російська Федерація, Саудівська Аравія, Сербія, Сінгапур, Таїланд, які в’їжджають в країну будь-яким способом або будь-якими способами, за умови, що в’їзд до країни не обмежений окремими положеннями рішення.

Для в’їзду в Грецію всі туристи, незалежно від країни походження, повинні заповнити так звану PLF-форму

Туристи повинні надати документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації не менше ніж за 14 днів до поїздки, або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в’їзду, або сертифікат про перенесену хворобу, або позитивний діагноз за допомогою ПЛР-тесту, зроблений від двох до дев’яти місяців від дати хвороби.

Останній варіант передбачає, що документ має бути виданий відповідним державним органом, референтними лабораторіями країни походження або транзиту або державними або приватними лабораторіями в цій країні за умови, що такі приватні лабораторії мають сертифікацію компетентного національного органу з сертифікації. Документ має бути англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською або російською мовами і включати ім’я особи, як воно вказане в паспорті.

Крім того, залишається зобов’язання щодо електронної реєстрації на сайті www.travel.gov.gr (за день до поїздки).

Умови для в’їзду до Греції передбачають:

1. Заповнення електронної форми PLF (Passenger Locator Form) за електронною адресою https://travel.gov.gr, з їх контактними даними в Греції до їх прибуття до країни. Підтвердження заповнення електронної форми PLF, яка автоматично надсилається пасажиру електронною поштою системою, вважається необхідним проїзним документом.

Дійсна форма PLF з QR-кодом вважається необхідною для в’їзду на будь-якому в’їзному пункті.

2. – подання сертифікату про щеплення від коронавірусу COVID-19 яке завершене щонайменше за 14 (чотирнадцять) днів до в’їзду англійською мовою, виданий державним органом відповідно до законодавства.

У сертифікаті про щеплення вказується ім’я особи, вказане в паспорті, тип введеної вакцини, кількість доз та дата їх введення, або

– негативний результат лабораторного дослідження на коронавірус COVID-19 методом PCR, який проводився шляхом отримання мазка з ротової порожнини або носоглотки протягом останніх сімдесяти двох (72) годин до прибуття до Греції, від лабораторій країни походження або транзиту, (державних або приватних лабораторій цієї країни), за умови, що ці приватні лабораторії були сертифіковані компетентним національним органом з сертифікації країни та мають сертифікат вищевказаного діагнозу англійською мовою, що включає ім’я особи, вказане в паспорті.

– подання сертифікату про перенесену хворобу або позитивний діагноз тестами PCR або антигену від двох (2) до дев’яти (9) місяців після дати хвороби зазначеної в ньому, виданого державним органом відповідно до відповідного законодавства, референтними лабораторіями країни походження або транзиту (або державними/ приватними лабораторіями країни), за умови, що такі приватні лабораторії мають сертифікацію компетентного національного органу з сертифікації країни англійською мовою, що включає ім’я особи, як це вказано в паспорті.

Цей пункт обов’язково також поширюється на неповнолітніх: від п’яти років і старше.

3. Зазначені вище документи для в’їзду подаються туристами персоналу грецької поліції, або представникам Генерального секретаріату цивільного захисту для перевірки дійсності та обґрунтованості.

4. Повітряні та судноплавні компанії, а також автомобільні та залізничні транспортні компанії зобов’язані перевірити туриста перед посадкою, підтвердити наявність у нього необхідних документів, зазначених у пунктах 1 та 2, та у разі порушення цього зобов’язання, зобов’язанні репатріювати пасажира за власні кошти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України