Здоров'я

Готовність країни до епідемії визначається числом ліжок інтенсивної терапії, оснащених апаратами ШВЛ

Поясню ще раз:

1. Коронавірус викликає захворювання яке в своїй важкій формі s протікає як пневмонія з дихальною недостатністю.

2. Відсоток важких випадків до 15% хворих з них до 5% вкрай важких. Всім їм знадобиться лікування в відділеннях інтенсивної терапії.

3. Всім пацієнтам з важкою формою потрібно респіраторна підтримка від просто кисневої маски до тривалої (4-6 тижнів) ШВЛ і ЕКМО.

4. У зв’язку з цим готовність країни до епідемії визначається не загальною кількістю ліжок і корпусів, відведених під епідемію, а саме числом ліжок інтенсивної терапії оснащених апаратами ШВЛ. А також числом медпрацівників підготовлених для роботи у відділеннях інтенсивної терапії.

5. Число таких ліжок в нашій системі зазвичай вкрай мало. У стаціонарі на 1000 ліжок може бути 30-40 ліжок інтенсивної терапії. Це і визначає його реальні можливості для боротьби з епідемією.

6. Також треба врахувати, що інтенсивні ліжка і без епідемії зазвичай зайняті майже повністю, епідемія не скасовує травми, інсульти інфаркти, екстрені операції.

7. При експоненційному зростанні кількості хворих, що нам ця епідемія вже неодноразово продемонструвала в Китаї, Італії, ресурси системи охорони здоров’я виснажуються буквально за пару днів. І вона колапсує. Всі апарати ШВЛ виявляються зайняті.

8. Тим кому апарат не дістався, навіть перебуваючи в сучасній лікарні виявляються в ХIX столітті, а яка смертність від пневмонії краще не згадувати.

9. Більше того, починають хворіти медпрацівники, і приблизно через тиждень виникає дефіцит не тільки апаратів ШВЛ, а й людей здатних на них працювати. У нашій системі, де інтенсивною терапією займаються виключно спеціалізовані лікарі реаніматологи, замінити їх буде ніким

Що роблять осудні управлінці від медицини розташовуючи такою інформацією. Вони починають розгортати додаткові реанімаційні ліжка, вони закуповують, лагодять і повертають у стрій апарати ШВЛ, створюють з резерв і перерозподіляють з місць де вони викристовуються неефективно.

Вони готують резерв медпрацівників, аж до призову на військові збори людей з медосвітою, проводять курси по інтенсивної терапії для всіх, хто теоретично може працювати в цих відділеннях. Причому це треба робити вже зараз, а не на тлі колапсу і сотень вмираючих.

З огляду на все вищесказане, зрозуміло, що найважливішим фактором є швидкість зростання хворих, якщо вона перевищує ресурси і потужність системи охорони здоров’я, то настає колапс надання медичної допомоги, що збільшує летальність в рази. Подивіться на Італію!

Запобігти епідемії вже не вдасться, але потрібно всіма силами гальмувати і сповільнювати її розвиток. Саме на це спрямовані всі протиепідемічні та карантинні заходи. Епідемія ж триватиме поки не перехворіє 70% населення і не сформується колективних імунітет.

Але перехворіти 70% населення повинні не за місяць, а за рік. Тоді є ще шанс надавати хоча б подобу сучасної медичної важким пацієнтам.

Але поки ніде, крім Китаю та Південної Кореї немає ніякого позитиву, всюди експоненціальне зростання

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України