Хорватію очолили практикуючі католики

Хорватія увійшла у Новий 2016 рік на чолі з практикуючими католикам при владі. Після парламентських виборів кінцем 2015 року Хорватію очолила Патріотична коаліція право-центристських та християнсько-демократичних партій до якої доєдналися незалежні парламентарі, зібрані в групу «Most».

Початком 2015 року Хорватію очолила Президент Республіки Хорватія Колінда Ґрабар-Кітаровічь. Яка після свого вступу на цю посаду закликала о. Йозу Зовка, щоб наново благословив резиденцію Глави хорватської держави. Пані Ґрабар-Кітаровічь відома своїми pro-life переконаннями та щонедільною участю у св. Літургії. За цей рік у хорватського президента склалися дуже теплі стосунки з хорватським католицьким єпископатом. Саме завдяки активностям пані Ґрабар-Кітаровічь були унеможливлені спроби попереднього ліво-ліберального хорватського уряду порушити міждержавні угоди між Хорватією та Ватиканом.

Новим хорватським прем’єром став Тіхомір Орешковічь – хорват з Канади, відомий своїм активним церковним життям, який не тільки декларує свою приналежність до Католицької Церкви, але й, наскільки про це повідомляють хорватські ЗМІ, провадить життя узгоджене з Вченням Церкви.

Керівники найвпливовіших парламентарних фракцій Томіслав Карамарко (Патріотична коаліція) та Божо Петров («Most») також відомі, як активні практикуючі католики.

Божо Петров походить з родини, яка дала Церкві кількох священиків. Сам п. Петров після виборів провадив переговори про створення широкої коаліції правих та ліволіберальних сил. Проте, після гострої реакції одного з хорватських католицьких єпископів, який відверто назвав ліво-лібералів духовними і світоглядними спадкоємцями югославських комуністів, п. Петров перервав переговори з ліво-лібералами та виніс рішення на створення спільного Уряду з Патріотичною коаліцією.

Томіславу Карамарку приписується членство в Особистій прелатурі «Opus Dei». Ані сам п. Карамарко, ані офіційні особи з «Opus Dei» ніколи не заперечили, але й не підтвердили Карамаркову приналежність до цієї католицької організації, навіть на прямі запитання журналістів. Відомо, що у своїй молодості Карамарко в бувшій комуністичній Югославії відверто декларував свою католицьку позицію, попри те, що це могло створювати йому серйозні проблеми.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh