Авторські статтіНовини

Хорватія отримала Уряд прихильників традиційних християнських цінностей

Вчора 22.01.2016р. пізно у вечері хорватський парламент проголосував за створення нового Уряду країні, а Президент Хорватії Колінда Ґрабар-Кітаровічь одразу підписала усі необхідні документи, щоб новий Уряд одразу приступив до виконання своїх обов’язків. Здається, що в перше з моменту відновлення державності Хорватія отримала перший Уряд відверто pro-life спрямування, у якому більшість міністрів не приховує своїх католицьких переконань.

Уряд сформований Патріотичною коаліцією (до складу якої входять партії правого спрямування), незалежним списком «Most» та кількома парламентарями, що входять до групи загребського мера Мілана Бандічя. Між учасниками нової урядової коаліції підписаний документ про порозуміння, який передбачає демографічну онову Хорватії, зокрема низку заходів спрямованих на охорону людського життя від моменту зачаття, аж до його природнього завершення.

Новий прем’єр-міністр Хорватії Тіхомір Орешковічь описується хорватськими ЗМІ як технократ, який у своїй поведінці старається керуватися нормами соціальної доктрини Католицької Церкви. Пан Орешковічь роджений в Хорватії, але більшість свого дотеперішнього життя провів в Канаді, куди емігрували його батьки. До цього моменту виконував функції фінансового директора ізраїльської компанії «Tevа» за Європу.

Першим віце-прем’єром обраний президент Хорватської демократичної спільноти (HDZ) Томіслав Карамарко в часі панування в Хорватії комуністичного югославського режиму належав то Хорватського католицького товариства МІ, яке у бувшій Югославії гуртувало католицьку молодь, з метою поширення католицьких цінностей в умовах комуністичного режиму. Був звинувачений комуністичною владою Югославії за поширення ідей клерикалізму та націоналізму й позбавлений частини громадянських прав.  Хорватські ЗМІ пов’язують його з Персональною Прелатурою «Opus Dei».

Ще один віце-прем’єр – Божо Петров, лідер незалежного списку «Most» відомий, як активний католик-мир’янин, який у своїй діяльності в якості мера хорватського міста Метковічь активно співпрацював з католицькими священиками міста і його околиць.

Міністр туризму Антон Кліман – бувший президент Хорватського католицького товариства МІ, доброволець Війни за Незалежність.

Міністр соціальної опіки та молоді Бернардіца Юретічь – активна мирянка-католичка, завершила психологію в Римі на Universita Pontificia Salesiana. У 1990р. заснувала спільноту «Susret» задля допомоги узалежненим. Напередодні голосування за новий Уряд Хорватії звернулася до своїх симпатиків з проханням: «Дорогі друзі, багато з вас уже привітало мене, хоча голосування в парламенті щойно завтра. Сердечно всі вам дякую. А тих, які є віруючі, прошу про молитву за мене і весь Уряд, нехай нас Дух Святий просвітить, щоб ми працювали тільки на славу Божу».

Златко Гасанбеґовічь – міністр культури, історик, єдиний мусульманин в новому хорватському Уряді, прихильник теорії що слов’яни-мусульмани Боснії і Герцеговини – ісламізовані хорвати. Відомий своїми pro-life переконаннями, зокрема виступає проти абортів та державного фінансування ЛГБТ товариств. Своїми заявами про те що Католицька Церква є єдиною державотворчою інституцією хорватського народу, а також і про те що югославський комуністичний антифашизм нічим не кращий від фашизму та нацизму, спровокував спроби лівоорієнтованих громадських заблокувати його іменування міністром. Златко Гасанбеґовічь відомий також ідеєю, що автохтонні мусульманські спільноти Європи мусять бути союзника католиків у боротьбі за pro-life цінності.

Інші міністри також не приховують своїх pro-life переконань та прихильного ставлення до католицької Церкви, більшість з них є не просто декларованими, але практикуючими католиками: міністр правосуддя Анте Шпрілє, міністр фінансів Здравко Марічь, міністр внутрішніх справ Влахо Орепічь, міністр регіонального розвитку та фондів ЄС Томіслав Олушічь, міністр економіки Томіслав Паненічь, міністр захисту природи і середовища Славен Добровічь, міністр науки, освіти та спорту Предраґ Шустар, міністр інфраструктури – Олеґ Бутковічь, міністр праці й пенсійного забазпечення – Нада Шікічь, міністр зовнішніх справ – Міро Ковач, міністр будівництва – Ловро Кущевічь, міністр оборони Йосіп Булєвічь, міністр управління – Дубравка Юрліна Алібеґовічь, міністр сільського господарства – Давор Ромічь, міністр малого та середнього бізнесу – Дарко Хорват, міністр охорони здоров’я – Даріо Накічь, міністр ветеранів Війни за Незалежність – Мійо Цирноя.

Також практикуючою католичкою є і теперішня Президент Республіки Хорватія Колінда Ґрабар-Кітаровічь. Пані Ґрабар-Кітаровічь також відомий прихильник переформатування Європи – створення регіонального союзу під умовною назвою Міжмор’я, який би об’єднав держави Середньої та Східної Європи на основі традиційних християнських цінностей.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.