Головні типи упаковки для харчових продуктів та їх особливості

Упаковка – дуже важлива продукція для бізнесу, пов’язаного з продуктами харчування. Від якості контейнера залежить не лише смак страви та збереження якості продукції, але й загалом репутація бренду. Саме на них наноситься логотип та символіка ресторану, кафе, фабрики тощо.

Сьогодні можна купити упаковку на сайті інтернет-магазину, не виходячи з дому. Спеціалізовані віртуальні точки продажу дозволяють робити оптові замовлення з доставкою до потрібного місця. Асортимент цієї продукції дуже великий, але який варіант обрати?

Головні типи упаковок та їх особливості

Безумовно, упаковки для магазинної продукції відрізняються від тари, яка використовується в ресторанах та кафе. Проте, усі типи подібної продукції можна поділити на кілька груп в залежності від таких факторів, як призначення та матеріал виробництва.

За призначенням упаковка може мати такі форми:

  • Вироби для зберігання рідких страв та напоїв (стакани, миски, кружки).
  • Продукція для транспортування та зберігання м’ясної, рибної продукції, напівфабрикатів (підкладки, тарілки, контейнери).
  • Вироби для транспортування гарячих страв, фаст-фуду, кондитерських виробів (коробки, миски, контейнери).

Кожен тип продукції повинен мати відповідний рівень жорсткості, бар’єрності, об’єму та товщини. Усі ці характеристики напряму залежать від матеріалу, з якого виготовляють упаковки. Найбільш популярні матеріали – це:

  • Папір. Папір використовується для виробів стандартних коробок різних розмірів та щільності, стаканів, мисок, тощо. Стики таких виробів скріплюються за допомогою спеціального харчового клею або методом пресування.
  • Пластик. З цього матеріалу виготовляють усі можливі види продукції – від коробок до спеціальних контейнерів. Пластик має високий рівень щільності та міцності.
  • Пінополістирол. Така сировина підходить для виготовлення підкладок під харчові продукти, контейнерів та спеціальних мисок для транспортування супів. Досить легкий та недорогий матеріал.
  • Алюміній. Фольга з алюмінію використовується для створення контейнерів, які зберігають температуру та аромат готових страв. З неї роблять спеціальні контейнери, рідше – миски та стакани.

Будь-яка сировина має свої недоліки та переваги. Наприклад, пластикова тара досить дешева, але рідко буває екологічною. А паперові контейнери дуже екологічні та легкі, проте підходять не для всієї продукції.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh