Упаковка – дуже важлива продукція для бізнесу, пов’язаного з продуктами харчування. Від якості контейнера залежить не лише смак страви та збереження якості продукції, але й загалом репутація бренду. Саме на них наноситься логотип та символіка ресторану, кафе, фабрики тощо.
Сьогодні можна купити упаковку на сайті інтернет-магазину, не виходячи з дому. Спеціалізовані віртуальні точки продажу дозволяють робити оптові замовлення з доставкою до потрібного місця. Асортимент цієї продукції дуже великий, але який варіант обрати?
Головні типи упаковок та їх особливості
Безумовно, упаковки для магазинної продукції відрізняються від тари, яка використовується в ресторанах та кафе. Проте, усі типи подібної продукції можна поділити на кілька груп в залежності від таких факторів, як призначення та матеріал виробництва.
За призначенням упаковка може мати такі форми:
- Вироби для зберігання рідких страв та напоїв (стакани, миски, кружки).
- Продукція для транспортування та зберігання м’ясної, рибної продукції, напівфабрикатів (підкладки, тарілки, контейнери).
- Вироби для транспортування гарячих страв, фаст-фуду, кондитерських виробів (коробки, миски, контейнери).
Кожен тип продукції повинен мати відповідний рівень жорсткості, бар’єрності, об’єму та товщини. Усі ці характеристики напряму залежать від матеріалу, з якого виготовляють упаковки. Найбільш популярні матеріали – це:
- Папір. Папір використовується для виробів стандартних коробок різних розмірів та щільності, стаканів, мисок, тощо. Стики таких виробів скріплюються за допомогою спеціального харчового клею або методом пресування.
- Пластик. З цього матеріалу виготовляють усі можливі види продукції – від коробок до спеціальних контейнерів. Пластик має високий рівень щільності та міцності.
- Пінополістирол. Така сировина підходить для виготовлення підкладок під харчові продукти, контейнерів та спеціальних мисок для транспортування супів. Досить легкий та недорогий матеріал.
- Алюміній. Фольга з алюмінію використовується для створення контейнерів, які зберігають температуру та аромат готових страв. З неї роблять спеціальні контейнери, рідше – миски та стакани.
Будь-яка сировина має свої недоліки та переваги. Наприклад, пластикова тара досить дешева, але рідко буває екологічною. А паперові контейнери дуже екологічні та легкі, проте підходять не для всієї продукції.