Кількість фрілансерів в Україні стрімко зростає. Народ масово біжить з офісів, переходить на вільний графік роботи і йде в приватні підприємці або просто в тінь. За оцінками експертів активно розвивається біржі фрілансу mangoworks кількість офіційно зареєстрованих на різних майданчиках вільних працівників в Україні перевищила півмільйона. Чи можна заробити на відпустку в якості фрілансера?
Основна робота або приробіток
Більшість фрілансерів починали з підробітку. У шкірного є пара годин вільного часу в день (якщо ви не фрілансер☺). Витратьте їх з користю. Заходимо на сайт ManGo, реєструємо аккаунт і підбираємо роботу за смаком. На біржі розміщують різнопланові замовлення – від стрижки фокстер’єра в Києві до розробки бізнес-плану перспективного американського стартапу. Оцініть свої таланти і можливості, згадайте про хобі і захоплення, курсах англійської, диплом економіста і двох класах музичної школи. Сміливо залишайте заявки на виконання проектів. Повірте – роботи вистачає всім.
Ризики і гарантії
Прямі контакти з замовниками часто закінчуються плачевно: робота виконана і здана, але вам не заплатили. Замовники також ризикують, переводячи аванс незнайомому суб’ єкту. Біржа фріланса координує взаємини сторін під час виконання проекту та в спірних ситуаціях проводити незалежний арбітраж. Досвідчені фрілансери завжди просять замовників залишити на ManGo позитивний відгук про виконану роботу: чим більше лайків, тим вище довіра до виконавця.
Фінансові відносини
Професійні фрілансери відкривають ФОП і працюють легально, сплачуючи податки і заробляючи пенсійний стаж. Частина фахівців працюють за трудовими контрактами, їх податки сплачують роботодавці. Разові роботи, начебто вигулу собаки або прибирання квартири після ремонту оплачуються найчастіше просто готівкою або на картку. Відповідальність за виплату 18% податку з таких разових доходів – на совісті виконавця.
Вважаємо доходи
Велика частина пропозицій фрілансерів не пов’язана з великими капіталовкладеннями: репетиторство, аудит, веб-дизайн або копірайтинг не потребують промислових цехах і дорогому обладнанні. Прорахуйте потенційні витрати на виконання замовлення, прорахуйте годину на виконання і оцініть привабливість додаткового заробітку. В деяких випадках простіше і вигідніше взяти великий проект для спільної роботи з надійним другом.
Середня вартість фріланс-проекту в Україні становить ≈1700 гривень. Десять замовлень – і ви в Кемері. З новим замовленням.