Авторські статтіНовини

Хіміки придумали антибіотики, схожі на конструктор LEGO

Американські хіміки з Гарвардського університету створили новий метод виробництва антибіотиків з простих речовин подібно до дитячого конструктора LEGO. Фахівці вважають, що новий спосіб допоможе знайти якісні методи боротьби з інфекціями в умовах загострення проблем пристосування мікробів до препаратів.

Вчені розробили новий спосіб отримання макролідних ліків. Їх основою є лактоном кільце – цикл, який містить у собі групу C(O)O. Макроліди є одними з найбільш безпечних антибіотиків, які використовуються в медицині по теперішній час.

Хімікам вдалося виявити 300 різних макролідів, потенційно здатних володіти лікувальними речовинами. У даний склад потрапили перевірений препарат телітроміцин і солітроміцин, що  знаходиться на етапі тестування.

З’ясувалося, що окремі синтетичні речовини можуть бути активними по відношенню до штамів шкідливих мікроорганізмів, стійких до ліків. Вчені вважають, що різні комбінації будівельних фрагментів можна застосовувати для створення макролідних препаратів, які можуть побороти бактерії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.