Що треба розуміти про можливу оборотну сторону такої операції по асиметричному ослабленню ворога
Джерело: Defence Express
Ввечері 17 вересня 2024 року спочатку з’явились повідомлення про те, що у членів терористичної організації “Хезболла” раптово і масово почали вибухати пейджери. А потім надійшли додаткові дані про те, що це – результат спеціальної операції ізраїльських спецслужб, внаслідок якої було уражено одразу кілька тисяч терористів, частина з яких загинула.
Як можемо побачити слідом, 18 вересня 2024 року ця спецоперація проти “Хезболли” продовжилась, і тепер в учасників цієї організації почали вибухати не тільки пейджери, але й рації, мобільні телефони та інші електронні засоби для зв’язку.
Безумовно, ці події слід розглядати в першу чергу приклад асиметричної “просадки” можливостей ворога на тлі загрози повномасштабної війни, використовуючи “хірургічні” можливості спецслужб. Тим більш, ще раз варто наголосити на тому, що ця операція проти “Хезболли” відбулась на тлі того, що у світі говорять про можливу нову “велику війну” цієї терористичної організації проти держави Ізраїль.
Але в цій історії може бути й своя “оборотна” сторона, яка може виглядати не настільки привабливо. А саме – що Ізраїль був вимушений піти на таку операцію через те, що сама “Хезболла” має об’єктивно вищі можливості для ведення боїв проти ЦАХАЛу, аніж той же ХАМАС.
Тим більш, у випадку з ліванським угрупуванням мова взагалі про наявність значної кількості важкого озброєння, котре може створювати значні проблеми для ізраїльської армії в разі повномасштабних бойових дій.
Важка техніка в розпорядженні підрозділів “Хезболли”, фото з відкритих джерел
В одній з наших публікацій ми підіймали тему, чи справді у “Хезболли” можуть навіть Т-72, ЗРК “Бук” та балістичні ракети Scud, з опорою на матеріали аналітичного центру CSIS, а зараз вважаємо за потрібне повторити основні моменти.
Для початку, наявні у відкритому доступі фотографії підтверджують, що це угрупування має в своєму розпорядженні танки згаданих типів, отримані від режиму Башара Асада в Сирії, і також – певну кількість БМП та МТ-ЛБу. Крім того, заявляється також про начебто можливу наявність у розпорядженні “Хезболли” навіть російських комплексів “Панцырь” та ЗРК “Бук”, на додачу до іранських зенітних баражуючих ракет під індексом “358”.
Ракетний арсенал “Хезболли” обчислюється на рівні 120-160 тисяч одиниць, але в ці підрахунки включені усі можливі категорії – від некерованих реактивних снарядів з дальністю від 4 кілометрів до навіть оперативно-тактичних балістичних ракет “Скад”.