Авторські статті

Геращенко: Відразу декілька телеканалів, студій і редакцій заявили про цензуру і тиск з боку Банкової

Я свідому не ходжу на ефіри телеканалу «Наш» через незгоду з редакційною політикою. Публічно заявила це після включення в ефір Шарія, написала купу звернень на СБУ і Нацраду після появи в прямому ефірі цього телеканалу поплічника бойовиків Мірошника. Але на це немає жодної реакції влади, натомість, стало відомо, що Банкова тисне на «Наш» з вимогою продати своїм.

Про тиск з боку влади на телеканали заявила народна депутатка України від партії ЄС Ірина Геращенко.

На тиск з вимогою зміни власника поскаржився і телеканал «Еспресо»

Нам може подобатися чи не подобатися Шустер, ми можемо ображатися на розслідування, що виходять на Суспільному, але ніхто не давав Банковій права тиснути на журналістів і перешкоджати журналістській діяльності.

Для мене це не пустопорожні слова. Свого часу я пішла з журналістики через темники . Працюючи прес- секретарем Президента Ющенка жодного разу не дозволяла собі втручатися в редакційну політику чи тиснути на редакції, щось забороняти. Як політик відстоювала свободу слова у владі і в опозиції. Зеленський і слуги критикують Медведчука , але повертають темники, – продовжує Ірина Геращнко на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Тоді з Банкової в редакції щодня приходили рекомендації з « темами і важными и актуальными» та « просьба игнорировать», про владу говорили або добре, або прекрасно, опозицію або дискредитували, або ігнорували.

Зараз темники і списки тих, кого можна запрошувати на ефіри, а кого ні- повернулися.

Сценарії ток- шоу затверджують на Банковій. Особливо паркетні, улюблені Зеленським , де працюють місцеві скабєєви.

Події останніх днів, напад на журналістів в державному банку, тиск на редакції, примітивна , непереконлива і огидна реакція Зеленського на запитання про цензуру потребують негайної реакції парламенту, правоохоронних органів, журналістського середовища і суспільства.

1. Правоохоронні органи мають негайно порушити кримінальні справи проти керівництва Банкової за фактом тиску на журналістів і перешкоджання діяльності.
2. Негайно мають відбутися парламентські слухання щодо свободи слова.
3. Нацрада , яка давно є нелегітимною, має відповісти за свою бездіяльність і піти у відставку . Соромно, що посади і гроші так змінюють людей…
4. Керівництво ОП , дискредитоване заявами про тиск на медіа, має піти у відставку. Як і міністр інформації.
5. Останні події свідчать, що журналістське середовище потребує солідарності, захисту права на професію, честі і гідності, об‘єднання навколо принципів.

Відверто дивує мовчанка і відсутність реакції на останні події колишніх журналістів, які сьогодні примостилися на теплих місцях в міністерствах і відомствах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України