Авторські статті

Генпрокуратура повинна провести перевірку законності функціонування системи правосуддя в Україні за часів Януковича

Народний депутат від “УДАРу” Валерій Карпунцов направив депутатське звернення до Генеральної прокуратури України щодо перевірки законності дій посадових та службових осіб державних органів (Адміністрації президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) щодо їх участі у формуванні суддівського корпусу, впливу на суддівський корпус при прийнятті ним рішень, та наявності у цих діях ознак кримінальних правопорушень.

Валерій Карпунцов зазначив, що на сьогодні люстрація системи правосуддя є вкрай необхідна, адже це зумовлено об’єктивними чинниками та вимогами Майдану.

Депутат зауважив, що зібрані ним дані свідчать про масштабні порушення закону високопосадовцями. Зокрема, Вища кваліфікаційна комісія суддів України і Вища рада юстиції надавали преференції окремим особам.

Відтак, “ударівець” просить Генеральну прокуратуру України забезпечити проведення повної, всебічної і об’єктивної перевірки наведених ним відомостей і обставин та вжити передбачених законом заходів щодо встановлення осіб, причетних до вчинення протиправних дій, а також притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Крім того, Карпунцов підкреслює, що вкрай необхідно здійснити перевірку на предмет дотримання законності у діяльності на відповідних посадах Андрія Портнова, а також на предмет дотримання законності у діяльності Вищої ради юстиції.

“Я впевнений, що результати об’єктивної перевірки убезпечать в майбутньому від повторення помилок. Це буде шансом відродити правосуддя в Україні, а відтак і віру людей у справедливий суд”, – зазначив депутат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.