Авторські статті

Генпрокуратура надасть принципову правову оцінку діям будь-кого, хто перешкоджає об’єктивному розслідуванню одеської трагедії

Виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький висловив закономірне здивування поширеним через засоби масової інформації повідомленням про те, що звільнення учасників масових заворушень в Одесі 2 травня відбулося начебто за вказівкою співробітників прокуратури, і взяв на особистий контроль розслідування одеської трагедії.

Керівник наглядового відомства назвав неперевірену та розтиражовану попередню інформацію “недоречно емоційною і, як мінімум, передчасною у критичний для держави момент”. Як наголосив Олег Махніцький, Генпрокуратура проводить детальну перевірку, у тому числі, появи будь-якої дезінформації, що має вигляд як “захист мундира у ході розслідування”.

“Жодних вказівок про звільнення учасників масових заворушень в Одесі ані спеціяльний уповноважений, заступник Генерального прокурора України Микола Банчук, ні прокурор Одеської области Ігор Боршуляк не давали і не могли дати, оскільки такі дії розцінюються як державна зрада і безпосередня підтримка сепаратизму, з чим давно і безкомпромісно бореться Генпрокуратура”, – заявив Олег Махніцький.

За його словами, ГПУ відкриватиме нові кримінальні провадження з радикальними заходами аж до затримання, що заторкнуть кожного, хто стоятиме на перешкоді розслідування.

З урахуванням викладеного, прокуратурою Одеської области розпочато кримінальне провадження за ст. 367 КК України за фактом неналежного виконання працівниками ГУ МВС України в Одеській області своїх службових обов’язків з охорони громадського порядку та за ст. 365 КК України за фактом перевищення ними своїх службових обов’язків.

Як відомо, раніше заступник Генерального прокурора України Микола Банчук, який входить до складу Міжвідомчої координаційної комісії Антитерористичного центру, ухвалив рішення про передачу кримінального провадження за фактом масових заворушень 2 травня цього року в м. Одесі до Головного слідчого управління МВС України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.