Авторські статті

Генпрокуратура готується оголосити в розшук осіб, підозрюваних у масових убивствах людей

“Усі вбивства на Майдані було розкидано в окремі кримінальні справи і ними займалися органи внутрішніх справ низового рівня. Тобто фактично міліція розслідувала справи, де людей вбивала сама міліція. Я дав доручення передати всі ці справи до Генеральної прокуратури України, де з ними працюватимуть слідчі з особливо важливих справ.

Окрім того, ці справи об1єднано в одне провадження і розслідування, власне, відбувається не за фактами окремих убивств, а за фактом масового убивства людей. Уже зараз вчинено відповідні процесуальні заходи щодо недопущення виїзду за кордон підозрюваних у цій справі осіб. Готують оголошення підозрюваних у розшук”, – заявив 23 лютого 2014 року уповноважений парламенту з контролю за діяльністю Генпрокуратури свободівець Олег Махніцький.

Націоналіст повідомив, що в Генеральній прокуратурі України відбулася нарада із заступниками Генерального прокурора, однак не з усіма, бо дехто не з’явився. Зі слів присутніх керівників відомства, усі територіяльні підрозділи ГПУ працюють у звичайному режимі. Під час наради і вже сьогодні розпочалася конкретна робота й визначено найближчі завдання відомства.

“Йдеться про розслідування фактів сепаратизму: дано доручення вжити невідкладних заходів, аби причетні до цих дій не змогли залишити територію України; має бути забезпечено розслідування відповідних кримінальних справ. Дано доручення розслідувати факт спроби використання Збройних Сил України під час мирних масових акцій протесту. Вже розпочато розслідування фактів масового вбивства людей найвищими керівниками правоохоронних органів. Уже створено слідчо-оперативну групу у складі слідчих із особливо важливих справ органів Генеральної прокуратури України, працівників Міністерства внутрішніх справ та СБУ”, – поінформував Олег Махніцький.

Свободівець наголосив: аби підозрювані у вчиненні масових убивств мирних громадян не втекли – дано доручення вжити заходів задля недопущення виїзду їх за кордон.

“Усі вбивства на Майдані було розкидано в окремі кримінальні справи і ними займалися органи внутрішніх справ низового рівня. Тобто фактично міліція розслідувала справи, де людей вбивала сама міліція. Я дав доручення передати всі ці справи до Генеральної прокуратури України, де з ними працюватимуть слідчі з особливо важливих справ. Окрім того, ці справи об1єднано в одне провадження і розслідування, власне, відбувається не за фактами окремих убивств, а за фактом масового убивства людей. Уже зараз вчинено відповідні процесуальні заходи щодо недопущення виїзду за кордон підозрюваних у цій справі осіб. Готують оголошення підозрюваних у розшук.

Окрім цього, вчора у Хмельницькій області в місті Городок було затримано на території помешкання батьків заступника начальника СБУ в Тернопільській області мікроавтобус, начинений зброєю та боєприпасами. Це все було вилучено і відправлено на Тернопільщину”, – повідомив Олег Махніцький.

Щодо звільнення затриманих активістів, які ще й досі перебувають за ґратами, уповноважений парламенту з контролю за діяльністю Генпрокуратури повідомив: “Дано доручення, аби всіх цих осіб було негайно звільнено з-під варти, включно з адвокатом Смалієм. Також закрито кримінальні провадження у справах, де відсутні докази чи їх явно недостатньо – ці справи закрито за обставинами, що реабілітують підозрюваних. Не за законом про звільнення від кримінальної відповідальности, який ми ухвалювали, а на загальних підставах Кримінально-процесуального кодексу їх має бути виправдано.

Що стосується решти політичних в’язнів – Віталія Запорожця, батька й сина Павліченків та инших, одним із завдань є переглянути усі справи, де до кримінальної відповідальности було притягнуто невинних осіб. Для цього вживатимемо усіх заходів, передбачених кримінально-процесуальним законодавством”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України