ЄС|NATO

Гарна новина для України і погана для Росії: у США перемогли республіканці

  Хороша для України і погана для Росії новина надійшла сьогодні рано вранці (за київським часом) з Америки. Стало ясно, що за підсумками проміжних виборів до Конгресу США Республіканська партія, як це і прогнозувалося, отримала більшість в обох палатах – в Сенаті та Палаті представників.

Станом на 6.35 за київським часом можна було констатувати, що в Сенаті республіканці отримали 52 місця з 100, а в Палаті представників – 218 місць із 435, що забезпечувало їм більшість, передає CNN. Тоді як демократи отримали 43 місця в Сенаті, а в Палаті представників – 127 місць.

До виборів більшість у Сенаті належало Демократичної партії – вона контролювала 53 місця, крім того, разом з нею традиційно голосували два незалежних законодавця від штатів Мен і Вермонт.

У Палаті же представників Республіканська партія відстояла більшість – до голосування вона контролювала 234 місця в нижній палаті Конгресу.

На думку експертів, нинішні проміжні вибори в Конгрес США є дуже важливими в плані прийняття рішення про військову підтримку України у війні проти Росії.

Як розповів, зокрема, вчора виконавчий директор Центру української-американських відносин Володимир Зарицький, республіканська більшість у Конгресі буде тиснути на президента Обаму, щоб Україна отримала зброю від США. Крім того, на його думку, тепер Америка радикально посилить заходи щодо стримування агресії Росії.

«Керівництво Кремля має бути дуже обережним, бо воно вже дійшло тієї межі, коли Росія стає вразливою відразу за трьома напрямками – це економічні санкції, ціна на нафту, а також можливість надання американської зброї для України. – Попередив Зарицький. – По-перше, вони (члени Конгресу) можуть вимагати від Білого дому, щоб Україні було надано зброю, а по-друге, виділити на продаж нафту зі стратегічного резерву США, який зараз переповнений ».

Крім того, за його словами, різке збільшення обсягів поставок нафти з інших потужних джерел, насамперед, із Саудівської Аравії та Ірану, може взагалі знизити ціну нафти до позначки 60 доларів. За таких умов російську економіку чекає повний крах протягом шести місяців, впевнений експерт.

«Якщо Путін не зупиниться, наступним кроком може стати відключення російських банків від міжнародної системи SWIFT (міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів)», – додав Зарицький, уточнивши при цьому, що «в правлячих колах республіканців про це йдуть окремі розмови». Коли росіяни в один момент не зможуть користуватися своїми банківськими картками, це створить серйозні проблеми для і так ослабленої економічної ситуації в країні, зазначив експерт.

Підсумовуючи, він висловив переконання: якщо республіканці візьмуть під контроль обидві палати американського Конгресу, це може мати плачевні наслідки для верхівки Кремля. «Путін повинен серйозно задуматися над своїми подальшими кроками, оскільки позиція Вашингтона по відношенню до питання озброєння України та обмеження російської агресії, швидше за все, не залишиться такою, якою вона є зараз», – резюмував Зарицький.

До цього я хочу додати, що США вже дуже бгато зробили в справі обвалу світових цін на нафту – особливо останнім часом.
Зокрема, 3 і 4 листопада сталося чергове різке здешевлення нафти. Ціна на еталонну марку нафти Brent впала з 86,0 дол за барель станом на Увечері 3 листопада до 82,4 дол на сьогоднішнє (5 листопада) ранок – або на 4,2%.

Причиною цього стало те, що національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil знизила вартість поставок своєї нафти в США і Азію. «Даний крок з боку Саудівської Аравії вказує на те, що вона намагається зберегти свою частку ринку в США, яка нещодавно дещо скоротилася. Мабуть, саудівці почуваються комфортно при такій ціні і рівні попиту », – пояснив експерт хедж-фонду Знову Capital LLC Джон Кілдаф.

При цьому практично не доводиться сумніватися, що дане рішення влади Саудівської Аравії прийняли «за порадою» з Вашингтона.

Стрімкий ж зниження ціни на нафту, звичайно, згубно для російської економіки, але, крім того, дуже вигідно для України. Оскільки це вже зараз штовхає вниз ціни на нефтепрподукти, значну частину яких ми імпортуємо, а в майбутньому призведе також до істотного зниження цін на російський газ.

До речі, український уряд, природно, прекрасно знає, що російський газ буде в найближчій перспективі швидкими темпами дешевшати. Що і враховує в планах своїх закупівель.

Зокрема, як повідомило вчора «Дзеркало тижня» з посиланням на власні джерела, Кабмін і «Нафтогаз» мають намір мінімізувати закупівлю газу за дорогою ціною в 378 доларів за тисячу кубометрів, за якою, як домовилися в Брюсселі, Україна закуповуватиме газ до кінця грудня 2014 року.

У зв’язку з цим найбільш вигідні та ймовірні обсяги газу в заявці «Газпрому» на листопад будуть в розмірі 400 мільйонів кубометрів газу, на грудень – 600 мільйонів кубометрів, тобто в сумі – 1 мільярд кубометрів до кінця року.

В свою чергу, з січня до березня 2015 ціна на газ для України знизиться до 365 доларів за тисячу кубометрів, тому решта об’єму необхідного газу – близько 3 мільярдів кубометрів, Кабмін і «Нафтогаз» розраховують отримати саме за дешевшою ціною.

Я також хочу нагадати, що у формулі, яка закладена в газовому договорі між Росією і Україною в січні 2009 року для розрахунку ціни на газ, відштовхуються від цін на нафтопродукти за три попередні квартали. Тому, виходячи з нинішньої динаміки цін на нафту, російський газ подешевшає не тільки з 1 січня 2015 року, але зниження цін продовжиться також в II і III кварталах майбутнього року.

Причому, російський газ у 2015 році буде стрімко дешевшати не тільки для України, але і для всіх інших європейських країн – оскільки в договорах з ними у «Газпрому» використовуються такі ж формули, як і в договорі з Україною.

У зв’язку з чим вже в другій половині і, тим більше, в кінці наступного року російський газ значно впаде в ціні. Що, з одного боку, дуже добре для України та інших країн, які споживають російський газ. А з іншого боку, це неодмінно призведе також у другому півріччі 2015 до катастрофічної ситуації в економіці Росії …

PS Сьогодні вранці падіння цін на нафту продовжилася. Станом на 9.20 за київським часом ціна нафти Brent досягла 82,0 дол за барель, оновивши 4-річний мінімум.

Джерело: Экономика от Пророка

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України