Авторські статті

Хамсин – піщана буря із Сахари дісталася Києва

В Україні потьмяніло небо через пил з пустелі Сахара, який прийшов із хвилею теплого повітря.

У Гідрометцентрі повідомили: «Хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла нам аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари», — йдеться у повідомленні.

Там розповіли, що мешканці західних регіонів ще вчора могли спостерігати пилюку із Сахари. Сьогодні вона пошириться на більшість областей України. Через це небо буде тьмяним.

Водночас у Гідрометцентрі зазначають, що забрудненість повітря пустельним пилом — це не пилова буря, адже вона триває понад 3 години, під час яких швидкість вітру має перевищувати 12 м/с. Цього разу синоптики не очікують на посилення швидкості вітру, тому бурі не буде.

Як повідомила прес-служба КМДА:

“У Києві спостерігається тимчасове погіршення якості повітря через підвищення концентрації дрібнодисперсного пилу фракції PM10. Разом із хвилею тепла він був занесений на територію України із Середземномор’я. До нормалізації ситуації рекомендовано утриматися від прогулянок та провітрювання приміщень”.

Також у відомстві надали рекомендації городянам щодо покращення ситуації зі станом повітря:

  • уникати фізичних навантажень на свіжому повітрі;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, включити його на максимум.

Довідка

Хамсін – сухий, виснажливо спекотний місцевий вітер південних напрямків на північному сході Африки (Єгипет, Судан) і в країнах Близького Сходу. Температура повітря нерідко перевищує +40 °C, при штормовій силі вітру.

Цей вітер зазвичай спостерігається після весняного рівнодення протягом періоду, що триває в середньому трохи більше 50 днів. У поодиноких випадках він починається в лютому і припиняється в червні.

Хамсин виникає у передніх частинах циклонів, що переміщаються з пустель Північної Африки, тому може бути насичений піском і пилом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України