Хоча палестинці це видають за “свої” БПЛА, все рівно виникає питання, як Моссад це пропустив
Джерело: Defence Express
Сьогодні у відкритому доступі з’явились одразу кілька відео, з яких випливає, що для ударів по території Ізраїлю палестинські бойовики ХАМАСу почали використовувати не тільки реактивні снаряди, але й дрони-камікадзе також. Наразі відомо про наявність у цього угрупування одразу двох типів “літаків-снарядів”, при цьому стверджується, що обидва – начебто власної розробки ХАМАСу.
Перший фігурує під назвою Zouari, на честь туніського інженера Мухаммада Зуарі, що працював із угрупуванням по темі безпілотних технологій, та був ліквідований ізраїльською розвідкою в 2016 році. Побачити ці безпілотники можна зокрема на кадрах відео із навчань бойовиків ХАМАСу перед вторгненням в Ізраїль.
Другий тип дронів-камікадзе, який опинився у розпорядженні палестинських бойовиків, фігурує під назвою Shehab. І що показово, вперше цей баражуючий боєприпас ми можемо побачити саме на відео, яке демонструє пуск із міської забудови (що демонструє і рівень тотального нехтування нормами ведення бойових дій зі сторони угрупування ХАМАС, і заодно рівень примітивності та гнучкості у використанні цього БПЛА).
Але що цікаво, ще у листопаді 2022 року аналітики порталу Oryx випустили публікацію, в якій узагальнили усі відомі дані по експорту дронів різного призначення з Ірану. І в цій публікації стверджується, що обидва згадані вище типи БПЛА палестинський ХАМАС отримав насправді від Тегерану.
Зокрема, автори Oryx стверджують, що “літаки-снаряди” типу Zouari палестинці отримали від своїх іранських “колег” ще в 2022 році, а дрони-камікадзе типу Shehab – взагалі в 2021 році.
Кількість ймовірно переданих БПЛА-камікадзе обох типів, ймовірно наявна у палестинців кількість безпілотників перед початком вторгнення, і ТТХ цих баражуючих боєприпасів – поки лишаються невідомі.
Але якщо Oryx не помилився у своїх твердження, і обидва типи дронів-камікадзе для ударів по Ізраїлю палестинські бойовики отримали саме від Ірану, та й змогли заодно підготувати відповідну кількість розрахунків для їх застосування – то тут заодно виникає питання, як і це міг пропустити Моссад. Втім, це питання може хіба що доповнити загальну картину неготовності Ізраїлю до вторгнення ХАМАСу.