Високопосадовець в Австрії закликав уряд не надавати права голосу іноземцям

Губернатор Бургенланда висловився з приводу права голосу для іноземців в Австрії

Ханс Петер Доскоцил, один з лідерів SPÖ, вважає, що коаліційний уряд буде продавлювати дозвіл участі іноземців у виборах.

Губернатор Бургенланда Ханс Петер Доскоціл викликав переполох, сказавши в своєму інтерв’ю газеті «Heute» що новий уряд буде «тонко вимагати права голосу для іноземців». «Для мене право голосувати для іноземців немислимо, це право для громадян», — заявив він, але його побоювання не позбавлені підстави.

Те, як люди будуть голосувати без паспорта, було показано в свій час в результаті акції проекту «Pass Egal Wahl» правозахисної організації «SOS Mitmensch». У вересні 2019 року вони поставили за мету дізнатися результати виборів у парламент Австрії, якби люди без австрійського громадянства могли проголосувати. У цих символічних «виборах» партія Зелених здобула б абсолютну більшість у Парламенті, ÖVP і АПС навіть не потрапили в Національну раду. Переможцем став не Себастьян Курц, а Вернер Коглер. Його Зелені отримали 51,47 відсотка голосів, за ним слідували SPÖ з 27,47% і KPÖ і Neos з приблизно 6 відсотками кожна.

Правова ситуація в Австрії в даний час така, що громадяни ЄС можуть голосувати тільки на місцевому рівні. На федеральному рівні і рівні земель громадянам ЄС не дозволяється голосувати. Таким чином, в Австрії близько 1,2 мільйона осіб виборчого віку, але не мають громадянства, не мають права голосу в країні.
Фото: Sabine Hertel

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh