Новини з Австрії

Високопосадовець в Австрії закликав уряд не надавати права голосу іноземцям

Губернатор Бургенланда висловився з приводу права голосу для іноземців в Австрії

Ханс Петер Доскоцил, один з лідерів SPÖ, вважає, що коаліційний уряд буде продавлювати дозвіл участі іноземців у виборах.

Губернатор Бургенланда Ханс Петер Доскоціл викликав переполох, сказавши в своєму інтерв’ю газеті «Heute» що новий уряд буде «тонко вимагати права голосу для іноземців». «Для мене право голосувати для іноземців немислимо, це право для громадян», — заявив він, але його побоювання не позбавлені підстави.

Те, як люди будуть голосувати без паспорта, було показано в свій час в результаті акції проекту «Pass Egal Wahl» правозахисної організації «SOS Mitmensch». У вересні 2019 року вони поставили за мету дізнатися результати виборів у парламент Австрії, якби люди без австрійського громадянства могли проголосувати. У цих символічних «виборах» партія Зелених здобула б абсолютну більшість у Парламенті, ÖVP і АПС навіть не потрапили в Національну раду. Переможцем став не Себастьян Курц, а Вернер Коглер. Його Зелені отримали 51,47 відсотка голосів, за ним слідували SPÖ з 27,47% і KPÖ і Neos з приблизно 6 відсотками кожна.

Правова ситуація в Австрії в даний час така, що громадяни ЄС можуть голосувати тільки на місцевому рівні. На федеральному рівні і рівні земель громадянам ЄС не дозволяється голосувати. Таким чином, в Австрії близько 1,2 мільйона осіб виборчого віку, але не мають громадянства, не мають права голосу в країні.
Фото: Sabine Hertel

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.