Новини

Грузини розвіяли міф про безвізовий режим та поїздкі до Європи

Грузини розвіяли міф про безвізовий режим та поїздки до Європи

Трьом громадянам Грузії було відмовлено у в’їзді. В одного не виявилося біометричного паспорту, один не надав прикордонникам підтвердження бронювання готелю, один – не мав документів на підтвердження мети візиту.

Грузин Віталій Сафаров розповідає Радіо Свобода, що летів із Тбілісі до Праги за новими правилами і був здивований, наскільки все виявилося легко.

Після Чехії він попрямував до Києва, і тут його паспорт перебрали по сторінках, каже, що українська митниця забрала набагато більше часу, ніж Шенгенська.

«Я сам не думав, що буде так легко і на кордоні не буде питань. Це все залежить, мабуть, від країни. Нас навіть не спитали: «Куди ви їдете, навіщо?». Нам поставили штамп за 2-3 хвилини. Вони лише просять страховку. Страховка обов’язкова. Хоча на нашому кордоні, коли ми вилітали, нам сказали, що обов’язкова ще виписка з банку. Як я знав, мінімально в нас має бути 50 євро на людину на день. Але нас не спитали нічого. Прямо вдарили штамп і впустили, хоча ми чекали на запитання», – ділиться враженнями Віталій Сафаров.

Щодо Грузії теж були побоювання, що люди масово поїдуть працювати нелегально в країни ЄС. Втім, це зараз зробити ще складніше, ніж раніше, пояснює Віталій Сафаров. Через 90 днів, як людина відзначилась на кордоні, її почне шукати власна країна, щоб повернути назад, пояснює грузинів.

Які документи потрібні якщо безвіз?

Безвізовий режим не передбачає виїзду для роботи або навчання за кордоном. Як відомо, перша умова перетину кордонів 30 країн, в яких працюватиме безвіз, – біометричний паспорт, друга умова – за період півроку в цих країнах можна перебувати не більше, ніж три місяці.

«Що стосується необхідних документів – звучати розповіді, байки, що раніше можна було отримати візу і бути впевненим в перетині кордону, тепер із собою треба тягати купу документів, які будуть запитувати прикордонники на в їзді. Хочу наголосити: ніяких додаткових документів, крім тих, що прикордонник міг запитати у людини, яка мала в паспорті візу, ніхто запитувати не буде», – заявив на засіданні уряду перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

Якщо хтось хоче працювати, навчатись чи перебувати в країні ЄС більше ніж 90 днів, необхідно отримати візу в посольстві цієї країни.

Розпочалась видача біометричних документів трохи більше ніж 2 роки тому. На сьогодні 3 мільйони 240 тисяч 705 українців отримали такі паспорти. Кожного дня від 10 до 12 тисяч українців оформляють і отримують закордонні документи.

Оформити біометричний паспорт можна у трьох структурах: підрозділах міграційної служби, відділеннях «Паспортний сервіс» (ДП «Документ») та у Центрах надання адміністративних послуг (не у всіх, наразі у 18 центри у великих містах).

Вартість оформлення біометричного паспорта: за 20 робочих днів – 557 гривень, за 7 робочих днів – 810 гривень. Для цього потрібен паспорт громадянина України, для дітей – свідоцтво про народження та відповідні документи одного з батьків, податковий ідентифікаційний код. Фотографію роблять за місцем оформлення. Діти до 12 років отримують біометричні документи без відбитків пальців.

У міграційній службі пояснюють, що державне підприємство «Документ» бере за свої послуги більше грошів через підвищений сервіс обслуговування. Втім, цей посередник залишається державним.

Ті, хто зараз мають чинну Шенгенську візу, можуть нею користуватись упродовж терміну, який у ній зазначено. Старі закордонні паспорти також діють протягом терміну, на який видані, і не підлягають обов’язковій заміні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України