Здоров'я

ГРВІ, грип та COVID-19: яка захворюваність в Україні зараз?

У Центрі громадського здоров’я України повідомили, що з жовтня, з початку епідеміологічного сезону, в Україні на грип та ГРВІ перехворіло 2 млн людей. Це на 56,5% менше, ніж за аналогічний період у 2021–2022 роках.

Дані свідчать, що за тиждень із 30 січня по 5 лютого у медичних закладах зафіксували понад 120 тисяч пацієнтів.

ГРВІ, грип та COVID-19 діагностували у 58,6 тисячі дітей віком до 17 років.
На щастя, за перший тиждень лютого летальні випадки через вірусні хвороби не зафіксували.

Нині в Україні циркулюють:

  • віруси грипу типу А;
  • віруси SARS-CoV-2;
  • RS-віруси;
  • аденовіруси;
  • метапневмовіруси.

За епідсезон 2022-2023 року офіційно зареєстровано 12 летальних наслідків грипу, що підтверджено методом ПЛР. Минулого епідсезону смертей у пацієнтів через грип зафіксовано не було.

Нагадаємо, в США вчені розробили експериментальну універсальну вакцину від грипу, яка здатна забезпечити захист від усіх 20 відомих підтипів вірусу грипу А і В. На відміну від стандартних вакцин проти грипу, які доставляють один або два варіанти гемаглютиніну, експериментальна вакцина надії змусити імунну систему розпізнавати будь-який вірус грипу, з яким може зіткнутися у майбутньому.

Раніше повідомлялося, що пандемія COVID-19 призвела до нової серйозної проблеми.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі актуальних наукових та медичних досліджень та має виключно інформаційний характер. Ця інформація не може бути підставою для встановлення діагнозу чи лікування. Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України