Заходи спрямовані на боротьбу з податковими ухиленнями. Перевірки з 30 вересня спочатку торкнуться лише невеликої групи українців – тих, у кого на рахунках понад мільйон доларів, а також власників нових рахунків.
Але вже з 2025 року обмін охопить більшу кількість громадян, йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA.
А ось на кого може вплинути нововведення, так це на українських біженців, які отримують соціальні виплати в країнах перебування, а працюють віддалено в Україні. Обмін банківською інформацією дасть змогу країнам бачити їхні фінансові операції, що може спричинити перегляд умов отримання соціальної допомоги або додаткові податкові зобов’язання.
Олександра Томашевська, податкова консультантка Київського центру підтримки та розвитку бізнесу пояснила, що з 30 вересня розпочнеться перший етап обміну інформацією. Він торкнеться рахунків із залишком від одного мільйона доларів, а також нових рахунків. За словами експерта, це вплине на невелику частину українців. Ба більше, ті, у кого на рахунках у середньому понад мільйон доларів, зможуть дозволити собі оплату послуг податкових адвокатів і бухгалтерів, що забезпечить їм професійну підтримку:
Обмін інформацією стосуватиметься даних, отриманих з 30 червня 2023 року до кінця року, і торкнеться тільки невеликої кількості рахунків. Наступний етап, який охопить решту рахунків, розпочнеться лише у 2025 році.
“Для більшості обмін даних відкладений до 2025 року. Тільки тоді податкові органи отримають інформацію за 2023 рік. Однак це не означає, що всі дані про біженців підлягатимуть такому обміну”, – зазначає Томашевська.
Українці отримають анкети CRS-1, у яких потрібно буде вказати персональні дані, а також країни, де вони є податковими резидентами, та їхні податкові номери в цих країнах, пояснює Томашевська. Це означає, що для передачі даних з України до Німеччини необхідно, щоб українець в анкеті вказав Німеччину як країну свого податкового резидентства і надав відповідний ІПН.
“Якщо людина приховала дані про своє резидентство, передбачена санкція в розмірі 800 тис. грн”, – додає експерт. Таку анкету надішле банк.
Україна взяла на себе зобов’язання провести масштабну перевірку. Тепер банки зобов’язані повідомити громадян про необхідність надати відомості про своє податкове резидентство, щоб визначити, з якими країнами відбуватиметься обмін інформацією. Банк також повинен проінформувати клієнтів, що ці дані будуть передані податковим органам.
Тобто українські та європейські (і не тільки європейські) банки роздають анкети з проханням вказати податкове резидентство та податкові номери в інших країнах. Обмін інформацією відбуватиметься саме з тими країнами, де є податкове резидентство. Якщо вказати неправдиві дані, загрожує штраф у розмірі близько 800 тис. грн.
Нагадаємо, без перегляду податків Україні не обійтися. Бюджетна ситуація погіршується, і до 2025 року ризикує опинитися в абсолютно жалюгідному стані, наполягає Данило Гетманцев.
Синоптики попереджають про пориви вітру та опади в Києві та інших регіонах 15 травня. За…
Служба безпеки України затримала чотирьох осіб, які підтримували збройну агресію росії. У Чернігові викрита жінка,…
У додатку Армія+ запущено новий курс з оборонних закупівель. Користувачі зможуть дізнатись, як ефективно планувати…
У Львові представили фотопроєкт, присвячений 10-річчю прикордонної комендатури швидкого реагування «Шквал». Фотопроєкт був створений до…
Використання формаліну: ключові аспекти, застосування та популярність серед фіксуючих засобів Формалін — це один із…
Airbnb оголосив про значний редизайн свого додатку, розширивши свої пропозиції далеко за межі оренди житла.…