Новини з Австрії

Грошовий штраф за смерть із-за плутанини з таблетками – в Австрії доглядальниця засуджена за вбивство через необережність

Доглядальниця в будинку престарілих в Граці була засуджена у вівторок за вбивство через необережність

Пенсіонерка померла після того, як відповідачка переплутала таблетки. Фатальна плутанина сталася восени 2018 року: 43-річна обвинувачена дала 71-річній мешканці будинку престарілих в Граці таблетки, які призначалися для іншої. В результаті їх прийому 71-річна померла.

У вівторок обвинувачена, яка тепер працює у відділі охорони здоров’я, постала перед судом за вбивство з необережності. «Мені дуже шкода», — сказала вона зі сльозами, визнаючи себе винною.

В ході засідання було встановлено, як ця помилка могла статися. За словами 43-річної, за вказаний період протягом трьох годин треба було доглянути за 15 пацієнтами — це включало сніданок, особисту гігієну, а також прийом ліків. Таблетки були розподілені фармацевтом за окремим дозатором з ім’я ям пацієнта на кожній коробці.

Після того, як помилка з’ясувалася, вона негайно розказала лікуючому персоналу. Медсестра подзвонила в службу швидкої допомоги і там рекомендували вимірювати артеріальний тиск щогодини і перевіряти інсулін кожні півгодини. Але 71-річні поскаржилась на нудоту і незабаром померла. Швидка допомога була безсила. Експерт засвідчив, що обвинувачена відреагувала зовсім правильно. Хоча на його думку, негайне застосування таблеток з активованим вугіллям могло б запобігти смертельному результату. Але це лікування повинно було бути написано тільки лікарем і доглядальниця не могла цього знати.

Суддя також постановив, що не було ніякої грубої недбалості, тому що «не було ніяких порушень після того, як факт помилки був визнаний». Він оштрафував жінку на 5400 євро за вбивство з необережності. Обвинувачена прийняла вердикт, прокурор не зробив ніяких заяв. Наразі вирок ще не остаточний.

За матеріалами:https://steiermark.orf.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України