Гройсман вимагає дати Насирову доступ до банківських рахунків усіх українців

У меморандумі є пункт про те, що госфіскальна служба повинна отримала доступ до банківських рахунків українців, щоб таким чином оцінювати, засоби для життя українців, отримуючи, наприклад, зарплату в 3-4 тис. грн.

Радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ вважає, що представникам Фонду хочеться контролювати доходи, щоб масово позбавляти українців субсидій, адже з підвищенням тарифів на комуналку претендувати на них стало набагато більше сімей, а це колосальне навантаження на бюджет, –

Наскільки реально: експерти вважають, що на це влада якраз може піти, і це дуже в дусі політики останніх місяців, яка полягає в обмеженні покупок за готівку до 50 тис. грн, розширенням прав фінмоніторингу. «Тим більше у нас все-таки збираються ввести обов’язкове декларування для всіх українців», — говорить Кущ.

Депутат Юрій Дерев’янко також вважає, що в парламенті, на жаль, можуть знайти достатню кількість голосів, щоб підтримати такий закон.

«В кінці року депутати вже дали добро на те, щоб Мінфін без суду міг провіряти рахунки людей, які отримують субсидії і пільги. Тому їм тепер ніщо не заважає ще й дати доступ без всякого суду цікавитися рахунками всіх українців. Але я вважаю, що це незаконно», — сказав Дерев’янко.

Експерти вважають, що таке нововведення стане останнім цвяхом у кришку труни банківської системи, до якої і так зростає недовіра із-за того, що НБУ обрушує банки один за іншим, залишаючи українців без їх заощаджень.

«Це призведе до збільшення тіньової економіки — люди будуть зберігати кошти на місцях в трилітрових банках. За останні роки з банківських рахунків вийняли $18 млрд. Поки ще залишилися гривневі депозити до 200 тис. грн. І ті, статистика зростає тільки за рахунок того, що банки лопаються і гроші виплачує Фонд гарантування. Для цього він переводить кошти на поточні рахунки іншого банку які тимчасово у нього поліпшують показники. Також в 2017 році з’являться різні напівлегальні тіньові фінансово-кредитні структури, які будуть кредитувати бізнес і населення. Підтягнеться і кримінал. Адже там, де держава втрачає контроль, з’являється кримінал. Вже зараз держава втратила контроль над 80% готівкової валюти, на ньому заробляють тіньові структури», — вважає Кущ.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh