Авторські статтіНовини

Гройсман вимагає дати Насирову доступ до банківських рахунків усіх українців

Гройсман требует дать Насирову доступ к банковским счетам всех украинцев!

У меморандумі є пункт про те, що госфіскальна служба повинна отримала доступ до банківських рахунків українців, щоб таким чином оцінювати, засоби для життя українців, отримуючи, наприклад, зарплату в 3-4 тис. грн.

Радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ вважає, що представникам Фонду хочеться контролювати доходи, щоб масово позбавляти українців субсидій, адже з підвищенням тарифів на комуналку претендувати на них стало набагато більше сімей, а це колосальне навантаження на бюджет, –

Наскільки реально: експерти вважають, що на це влада якраз може піти, і це дуже в дусі політики останніх місяців, яка полягає в обмеженні покупок за готівку до 50 тис. грн, розширенням прав фінмоніторингу. «Тим більше у нас все-таки збираються ввести обов’язкове декларування для всіх українців», — говорить Кущ.

Депутат Юрій Дерев’янко також вважає, що в парламенті, на жаль, можуть знайти достатню кількість голосів, щоб підтримати такий закон.

«В кінці року депутати вже дали добро на те, щоб Мінфін без суду міг провіряти рахунки людей, які отримують субсидії і пільги. Тому їм тепер ніщо не заважає ще й дати доступ без всякого суду цікавитися рахунками всіх українців. Але я вважаю, що це незаконно», — сказав Дерев’янко.

Експерти вважають, що таке нововведення стане останнім цвяхом у кришку труни банківської системи, до якої і так зростає недовіра із-за того, що НБУ обрушує банки один за іншим, залишаючи українців без їх заощаджень.

«Це призведе до збільшення тіньової економіки — люди будуть зберігати кошти на місцях в трилітрових банках. За останні роки з банківських рахунків вийняли $18 млрд. Поки ще залишилися гривневі депозити до 200 тис. грн. І ті, статистика зростає тільки за рахунок того, що банки лопаються і гроші виплачує Фонд гарантування. Для цього він переводить кошти на поточні рахунки іншого банку які тимчасово у нього поліпшують показники. Також в 2017 році з’являться різні напівлегальні тіньові фінансово-кредитні структури, які будуть кредитувати бізнес і населення. Підтягнеться і кримінал. Адже там, де держава втрачає контроль, з’являється кримінал. Вже зараз держава втратила контроль над 80% готівкової валюти, на ньому заробляють тіньові структури», — вважає Кущ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України