Новини з Австрії

У Відні очікується буря та град

Найгірші побоювання метеорологів справджуються: відсьогодні й до вечора понеділка оголошено попередження про сильні шторми.

“У теплому і вологому повітрі на північному заході розвиваються сильні грози, які ввечері спричинять серйозну негоду. Шторми і дощі можна очікувати і за межами зони гроз”, – попередив Австрійський метеоцентр (UWZ). “Сьогоднішні умови сприяють суворому погодному розвитку подій. Будь-яка гроза призведе до сильного дощу, граду до 2-3 см і, особливо в західному районі Дунаю, до сильних, аж до урагану, шквалів до 100-110 км/год”.

Є попередження про те, що шторм жене грози далі на схід, тому зараз для Відня оголошено рівень погодного попередження. Навіть якщо грози не пройдуть так швидко, деякі з них будуть наздогнані ураганом, що прямує в бік федеральної столиці. Шторм також буквально повисне над Австрією, і рівень попередження знову спаде тільки в понеділок увечері. На Зальцбургринзі організатори фестивалю Eletric Love вже вжили необхідних заходів, і глядачі повністю евакуйовані з міркувань безпеки.

“Цього вечора може бути шторм із грозами, особливо у Флахгау, Верхній і Нижній Австрії. У деяких випадках можлива швидкість вітру понад 100 км/год”, – попереджає метеоролог ORF Мануель Оберхубер.

Неділя починається з проливного дощу від Форарльберга до Віденського лісу, а на півдні та на всьому сході хоча б інколи світитиме сонце. Вдень там також можна очікувати на місцеві зливи та грози, а ввечері та вночі, особливо від Верхньої Австрії до північного Бургенланду. Максимальні значення в північно-західній половині становлять лише від 16 до 21 градуса, а на сході та півдні – від 22 до 30 градусів.

У понеділок спочатку буде хмарно, на півночі та сході вранці пройдуть зливи та грози. З полудня далеко від Альп проясниться, і сонце вигляне на заході. У центральних і східних горах погода залишиться нестабільною, з тенденцією до посилення злив. Температура повітря становитиме від 23 до 30 градусів, скрізь знову буде тепло.

У вівторок на більшій частині країни переважатиме сонце, хмари, що залишилися, в центральних і південних горах розсіються вранці. Протягом дня утворяться кілька купчастих хмар, але ймовірність злив і гроз невелика, навіть над горами. Вітер слабкий або помірний.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України