Перше і найголовніше, що потрібно успідомити що еміграція це, в першу чергу, документи і фінанси, його обов’язково потрібно детально розпланувати.
Тому першим пунктом вашого плану еміграції буде рішення – на основі яких документів ви будете проживати в новій країні, як отримати дозвіл на проживання, яким чином ви будете переїжджати.
З цього випливає і другий підпункт – фінанси. Тобто, потрібно зрозуміти на які гроші ви будете переїжджати і жити в адаптаційний період, який може тривати кілька місяців, поки ви не почнете працювати.
Радимо, особливо молоді зважити як ви будете продовжувати ваш дозвіл на проживання і як буде розвиватися ваша кар’єра.
Коли ви намітили перспективи еміграції, потрібно підібрати реальні шляхи переїзду. Це, звичайно, буде залежати від ряду факторів – ваших фінансів, віку, знання мов, професії і т.д. Основних шляхів еміграції всього кілька – це навчання, робота, заміжжя або бізнес.
На жаль, до сих пір ходить багато легенд про те, що емігранта в Європі відразу візьмуть на роботу. Обдумайте реальні шанси вашого працевлаштування. Запрошують на роботу тільки вибраних фахівців яких не вистачає на ринку праці країни (наприклад, програмісти, топ-менеджери, фахівці творчих професій і т.д.).
Решті ж потрібно підбирати більш реалістичні варіанти переїзду: особам до 30-ти років краще вибирати навчання, особам старше 30-ти років, які не мають великого статку, краще підбирати навчальні програми підвищення кваліфікації, а людям, у яких є можливість інвестувати в бізнес або які мають непогані доходи від віддаленої роботи, краще емігрувати з бізнес-програмами або як фінансово незалежна особа.
Завчасно займіться збором потрібної суми грошей і підготовкою документів. Часто люди думають, що підготовка документів – це взяти закордонний паспорт, свідоцтво про народження.
Цього не достатньо. Комусь варто потрібно піти на мовні курси, щоб отримати мовний сертифікат, кому-то потрібно через суд позбавити батьківських прав колишнього чоловіка, який перешкоджає виїзду дитини за кордон.
Підготуватися до еміграції потрібно ще й морально: навчитися планувати, чи адаптуватися до непередбаченого ходу подій і швидко приймати рішення. Помилково вважати, що часті поїздки в обрану країну допоможуть надалі там адаптуватися. Життя туриста і іммігранта кардинально відрізняються.
? Безпосередньо процес оформлення займає від чотирьох до десяти місяців: це оформлення документів, отримання віз та дозволів, зарахування до вищого навчального закладу або організація бізнесу, оренда житла і т.д.
? Переїзд – це може бути і просто переліт з невеликим рюкзаком за плечима, і ціла епопея з перевезенням великої родини і пересиланням майна.
? На переїзді процес еміграції не закінчується, за ним слідує не менш важливий період адаптації. Після переїзду у більшості емігрантів настає період певного шоку і розчарування, тому тут теж потрібен чіткий план: кому-то потрібно йти на мовні курси, кому-то приступити до навчання, а кому-то – почати розсилати резюме або підшукувати стажування.
У цей період важливо активно діяти, щоб це шоковий, пригнічений стан не розтягнувся на роки.
? Останнім, але не менш важливим, етапом еміграції є отримання постійного дозволу на проживання.