Готуємося до еміграції. Про що треба подумати перед тим, як виїхати в іншу країну

Перше і найголовніше, що потрібно успідомити що еміграція це, в першу чергу, документи і фінанси, його обов’язково потрібно детально розпланувати.

Тому першим пунктом вашого плану еміграції буде рішення – на основі яких документів ви будете проживати в новій країні, як отримати дозвіл на проживання, яким чином ви будете переїжджати.

З цього випливає і другий підпункт – фінанси. Тобто, потрібно зрозуміти на які гроші ви будете переїжджати і жити в адаптаційний період, який може тривати кілька місяців, поки ви не почнете працювати.

Радимо, особливо молоді зважити як ви будете продовжувати ваш дозвіл на проживання і як буде розвиватися ваша кар’єра.

Коли ви намітили перспективи еміграції, потрібно підібрати реальні шляхи переїзду. Це, звичайно, буде залежати від ряду факторів – ваших фінансів, віку, знання мов, професії і т.д. Основних шляхів еміграції всього кілька – це навчання, робота, заміжжя або бізнес.

На жаль, до сих пір ходить багато легенд про те, що емігранта в Європі відразу візьмуть на роботу. Обдумайте реальні шанси вашого працевлаштування. Запрошують на роботу тільки вибраних фахівців яких не вистачає на ринку праці країни  (наприклад, програмісти, топ-менеджери, фахівці творчих професій і т.д.).

Решті ж потрібно підбирати більш реалістичні варіанти переїзду: особам до 30-ти років краще вибирати навчання, особам старше 30-ти років, які не мають великого статку, краще підбирати навчальні програми підвищення кваліфікації, а людям, у яких є можливість інвестувати в бізнес або які мають непогані доходи від віддаленої роботи, краще емігрувати з бізнес-програмами або як фінансово незалежна особа.

Завчасно займіться збором потрібної суми грошей і підготовкою документів. Часто люди думають, що підготовка документів – це взяти закордонний паспорт, свідоцтво про народження.

Цього не достатньо. Комусь варто потрібно піти на мовні курси, щоб отримати мовний сертифікат, кому-то потрібно через суд позбавити батьківських прав колишнього чоловіка, який перешкоджає виїзду дитини за кордон.

Підготуватися до еміграції потрібно ще й морально: навчитися планувати, чи адаптуватися до непередбаченого ходу подій і швидко приймати рішення. Помилково вважати, що часті поїздки в обрану країну допоможуть надалі там адаптуватися. Життя туриста і іммігранта кардинально відрізняються.

? Безпосередньо процес оформлення займає від чотирьох до десяти місяців: це оформлення документів, отримання віз та дозволів, зарахування до вищого навчального закладу або організація бізнесу, оренда житла і т.д.

? Переїзд – це може бути і просто переліт з невеликим рюкзаком за плечима, і ціла епопея з перевезенням великої родини і пересиланням майна.

? На переїзді процес еміграції не закінчується, за ним слідує не менш важливий період адаптації. Після переїзду у більшості емігрантів настає період певного шоку і розчарування, тому тут теж потрібен чіткий план: кому-то потрібно йти на мовні курси, кому-то приступити до навчання, а кому-то – почати розсилати резюме або підшукувати стажування.

У цей період важливо активно діяти, щоб це шоковий, пригнічений стан не розтягнувся на роки.

? Останнім, але не менш важливим, етапом еміграції є отримання постійного дозволу на проживання.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh