Право

Готували потужні вибухи у Києві: розкрито агентурну сітку ФСБ

У Києві контррозвідка Служби безпеки України знешкодила “розконсервовану” групу російських бойовиків ФСБ. Троє людей готували серію потужних вибухів на українських об’єктах військового управління.

Зазначається, що серед пріоритетних цілей групи були підрозділи Генштабу ЗСУ та Міноборони, а також їх запасні командні пункти. Для скоєння диверсій ворожі агенти планували застосувати до 10 дронів, які спеціально обладнали саморобними вибуховими пристроями.

“Втім, співробітники СБУ спрацювали на випередження та затримали всіх учасників російської групи, коли вони розпочали активну фазу підготовки диверсій”, – йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

За даними слідства, російська ФСБ сформувала ворожу групу ще 2018 року. До її складу увійшли троє людей (жителі Києва та Чернігова), яких після вербування було переведено в режим “очікування” до початку повномасштабного вторгнення РФ. Навесні цього року фігуранти почали відслідковувати місця базування підрозділів Сил оборони біля столичного регіону.

Зазначається, що кожен із учасників групи мав свою “спеціалізацію”. Так, один із них виготовляв саморобні вибухові пристрої, інший – відповідав за переобладнання “громадянських” безпілотників у ударні дрони. Лабораторії для виготовлення вибухівки та “модернізації” безпілотників члени групи облаштували вдома.

Ще одна ворожа поплічниця безпосередньо керувала дронами. Для здобуття відповідних навичок у березні цього року на Київщині жінка пройшла курси з підготовки операторів БПЛА.

На підставі зібраних доказів ворожим поплічникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Нині вони перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України