Здоров'я

Гормональні порушення може спричинити носіння певної спідньої білизни

Бісфеноли було виявлено в 26 зразках спідньої білизни, перевірених Асоціацією інформації для споживачів (VKI). У випадку з 7 товарами їх навіть не рекомендується купувати.

Результати поточного тесту спідньої білизни, проведеного Асоціацією інформації для споживачів (VKI), не обнадіюють: у рамках проєкту ToxFree LIFE for all, який фінансує ЄС, у лабораторії було досліджено 71 продукт для дітей і дорослих. Бісфеноли були виявлені в 26 протестованих зразках.

У 7 зразках містяться настільки великі кількості хімічних речовин, що викликають особливу заклопотаність, що купувати їх не рекомендується через можливі негативні наслідки для здоров’я. Однак BPA (бісфенол А) був не єдиною важливою сполукою бісфенолу, виявленою в білизні.

Найбільше постраждав текстиль з мікрофібри, підкреслює ВКІ. Лише 45 із 71 продукту, в основному бавовняні тканини, отримали зелене маркування світлофор, тому що в тесті вони не виявили або виявили дуже невелику кількість бісфенолів.

“Особливо вражає те, що лише 47 відсотків спідньої білизни, доступної для жінок в Австрії, не містить бісфенолів або лише незначно забруднена ними. Одна з причин цього полягає в тому, що жіноча спідня білизна здебільшого виготовлена із синтетичних волокон. Це означає, що жінки неминуче більш схильні до впливу шкідливих речовин”, – кажуть в організації.

Бісфеноли – це хімічні речовини, які в основному використовуються у виробництві пластмас. Їх також використовують для фіксації кольору текстилю. Багато бісфенолів можуть погіршувати фертильність і навіть у низьких дозах порушувати гормональну систему людини і тварин. Вони також можуть викликати шкірну алергію. До гормонально-ушкоджувальних ефектів також належить підвищення ризику раку молочної залози та простати, ожиріння, порушень обміну речовин, діабету та серцево-судинних захворювань. Речовини також накопичуються в організмі та в навколишньому середовищі.

Нині існують тільки правила для бісфенолу А (BPA), наприклад, в іграшках, термопапері та матеріалах, що контактують із харчовими продуктами, оскільки його найчастіше використовують і найкраще вивчено. Лабораторні дослідження показали, що BPA також може переходити з одягу в піт і, найімовірніше, проникати в організм через шкіру.

16 виробів спідньої білизни, в яких у лабораторії було виявлено найвищий вміст бісфенолів, також були піддані тесту на прання. І тут результат протвережує: миття не обов’язково знижує ризик контакту з бісфенолами. У той час як у деяких зразках було досягнуто зниження на 90-99 відсотків, в інших зниження неможливо було виміряти. Але навіть після прання вміст все ще був настільки високим, щоб можна було класифікувати їх як “жовтий” або навіть “зелений”.

Жодного зв’язку між брендом, ціною спідньої білизни та кількістю шкідливих речовин, що містяться в ній, немає. Тому споживачам не слід просто покладатися на певні бренди. “Наші випробування ясно показали, що синтетичні матеріали і вплив бісфенолів йдуть рука об руку. Що вища частка синтетичних волокон у спідній білизні, то вища ймовірність впливу бісфенолів”, – каже Біргіт Шіллер, експерт VKI і керівник проекту.

“Підбиваючи підсумок, ми рекомендуємо використовувати тільки бавовняні вироби для спідньої білизни. Ми вважаємо це єдиним ефективним підходом до зниження ризику для здоров’я, створюваного хімічними бісфенолами”.

Докладні результати випробувань опубліковано 26 вересня в жовтневому номері журналу “Консумент” і на домашній сторінці VKI в інтернеті.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України