Авторські статтіЗдоров'я

Гормон, що зберігає молодість

Мелатонін — регулятор ритмів серця людини, основний гормон епіфіза людини. У всіх людей мелатонін активно відновлюється під час нічного сну в одне і теж час — з 23 години до 3 годин ночі.

В основному цей гормон виробляється з амінокислоти триптофану, яка потрапляє в організм разом з їжею. Процес відбувається таким чином: триптофан досягає шишкоподібної залози разом з кровотоком, тут він перетворюється в гормон бадьорості — серотонін, а з настанням ночі, цей гормон перетворюється в мелатонін.

Періоди неспання і сну чергуються. Концентрація мелатоніну в крові знижується частіше до 60 років, саме тому в літньому віці сон стає поверхневим, а засипання завжди важким. Вироблення мелатоніну з віком можна відрегулювати.

Потрібно привчити свій організм засипати в одне і теж час, є їжу з вмістом мелатоніну і приймати вітаміни. Пам ” ятайте: чим пізніше ви лягаєте спати, тім менше виробляється мелатоніну, чим раніше ви лягаєте спати, ви стаєте тим здоровіше і молодше. Тільки у фазі глибокого сну за рахунок мелатоніну відбувається оновлення організму на клітинному рівні.

Щоб налагодити сон, необхідно:

Увечері уникати з’ясування відносин, нервової системи ні до чого стреси. Нервова система винна знаходиться в урівноваженому і спокійному стані. Пам ” ятайте про те, вироблення гормону гальмують стреси.

Постарайтеся включати на вечерю продукти з амінокислотою – триптофаном. До таких продуктів відносяться: молоко, морепродукти, м’ясо курки, індички, риба, печінка, яйця, сир, вівсянка, запечена картопля, овочі, арахіс, мигдаль, гарбузове насіння, фініки, банани.

Не є перед сном, краще випити склянку молока з медом, який-небудь кисло-молочний продукт або заспокійливий трав’яний чай. Ці продукти стимулюють вироблення мелатоніну.

Ваша спальня повинна бути призначений тільки для сну. Це не місце для розмов по телефону і перегляду телевізійних програм.

У прохолодному приміщенні набагато краще спати, тому спите з відкритою кватиркою або добре провітрюйте приміщення перед сном.

Мелатонін можна вживати, як ліки, він виробляється синтетичним шляхом у вигляді таблеток та капсул. Підбір необхідної вам дозування визначає тільки лікар! Якщо ваш організм потребує підтримки, то допоможіть йому.

У разі збільшується виробництво мелатоніну після однієї години заняття спортивними вправами.

З плином часу ця залоза піддається так званого процесу кальцифікації, і її продуктивність знижується. Щоб це запобігти, дотримуйтеся рослинної дієти, багатої антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали. Уникайте алкоголю, жирної їжі і ніколи не паліть.

В достатній кількості мелатонін:

 • омолоджує організм;
 • захищає клітини від канцерогенів, радіації, гербіцидів і пестицидів;
 • надає протидія утворення ракової пухлини;
 • уповільнює процеси старіння;
 • зміцнює імунну систему; контролює масу тіла, перешкоджає ожирінню;
 • допомагає впоратися зі стресом;
 • збільшує здатність переживати радість і задоволення;
 • зменшує кількість холестерину в крові;
 • знижує кров’яний тиск, зменшує головний біль;
 • допомагає впоратися з аритмією серця;
 • зменшує ризик остеопорозу.

Мелатонін має потужний антиоксидантний та протипухлинний ефект!

Мелатонін — це гормон молодості!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України