Авторські статтіЗдоров'я

Головний секрет для очищення та омолодження організму

Чим краще харчуватися під час чисток? І чим вас будуть годувати в аюрведичній клініці?

Кичари — ідеальний засіб для очищення організму.

Санскритське слово Кичари іноді пишуть як Кичри, Кхичари, Кичири, Кхичири, а також Кидачи. Зупинимося на найбільш вживаному КИчари (наголос на 1 му складі).

Кичари – основне блюдо при очисному процесі використовується для відновлення, очищення і омолодження. Сприяє процесу детоксикації.

Це просте блюдо, приготовлене з рису і зеленої лушеной сочевиці (Мунг давши, Moong dal), цільної або лущеной, з певним набором спецій, обсмажених в Дхі (топленому вершкової маслі – також одним з важливих продуктів у ведичної кулінарії).

Вважається, що топлене масло в процесі приготування перетворюється в Божественну субстанцію.

Воно оснащується Сонячною енергетикою, чистити ауру, позитивно впливає на всі три доши – Вату, Пітту і Капху. Кичари – це єдине блюдо в Аюрведичні харчуванні, не викликає освіту Амы (токсинів), а навпаки – виводить її. Також це блюдо уравновещивает всі три Доши –Вату, Пітту і Капху.

Як його приготувати?

Рецепт простий, але потрібні спеціальні інгредієнти, які, може, не всі знайдуть. У нас в Торонто (Канада) я все купую в індусів (вибір спецій більше і дешевше в кілька разів). Майже все є в китайських магазинах, магазинах здоров’я.

Потрібно буде придбати:

  • насіння гірчиці (Mustard seed) (краще чорні – вони сильніші, але через брак підійдуть і жовті),
  • насіння коріандру (Coriander seed) (краще цілі, але можна і мелені – що купите),
    насіння зіри/куміна (cumin – ті, що в російських виданнях перекладають як “тмін” (а кмин — це caraway),
  • насіння кропу (Dill seed ) або Фенхеля (Fennel seеd) – можна і ті і інше, або що-небудь одне.

Ще потрібен буде Турмерік (Turmeric) (інша назва – Куркума). Це такий білі-жовтий порошок з кореня, схожого на імбир, неймовірно широко застосовується в Індії. Цей турмерік заслуговує окремого опису за свої чудові властивості в оздоровленні (поки напишу що він володіє сильним кровоочисною властивістю).

Потрібен шматочок свіжого імбиру (Ginger). Підійде і сухого порошку.

Ще бажано придбати баночку Асафетиди (Asofoetida) – різко пахне порошок (уявіть собі запах, в 10 разів перевершує порошок сухого часнику).

Як кажуть господині в Індії – якщо з’явилася Асафетида – то просмердиться все на кухні. Так що доведеться ретельно його зберігати.

У мене, наприклад, ця баночка загорнута в целофан, вкладена в баночку побільше і все це зберігається в щільно закритому пакеті. Але все одне не рятує від різкого запаху, тому лежить Асафетида в найдальшому кухонному ящику, де немає продуктів.

Так може і не використовувати її, як-небудь обійтися? Ну, можна обійтися без багато чого, тільки це буде вже не ті, що ми повинні приготувати.

Асафетіда відіграє велику роль в ведичної кулінарії. Вона – майже єдина спеція, яка допомагає перетравлювати бобові без газоутворення, сильне вітрогінний засіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України